90 Dakikada Schopenhauer

Kategori: Felsefe-Düşünce Yazar: Paul Strathern Yayınevi: Gendaş Yayınları

90 Dakikada Schopenhauer

  • ISBN: 9789757809357
  • Dil: TÜRKÇE
  • Sayfa Sayısı: 80
  • Cilt Tipi: Karton Kapak
  • Kağıt Cinsi: 1. Hm. Kağıt
  • Boyut: 12.5 x 21.5 cm
Tanıtım Bülteni
"Yaşam nahoş bir şey," dedi 23 yaşındaki Schopenhauer akşam çayında yaşlı Wieland'a, "Bunun üzerine düşünmeyi ilerletmeye karar verdim," diye ekledi.Gün gelip o zamanın Almanyasında en iyi romancılar arasına giren annesi Johanna'ya doktora tezi "Yeter Sebep Önermesinin Dört Kökü"nü uzattığında, "Bu eczacılar için yazılmış bir kitap olmalı, "alaycı yanıtını aldı. Genç dahi "Senin kitaplarından çatı katlarında bile örnek kalmadığında benimki okunacaktır," karşılığını verdi. Annesi bu kez "Senin eserlerinden ise tüm baskılar elde kalacaktır," diye parladı.Alman felsefesinde yıllarca kimse bu filozofu ciddiye almadı. Arthur Schopenhauer, 1819 yılında asıl eserinin önsözüne şunları yazmıştır: "Artık son başvuracağım yol, okurlara bir kitabı okumasa bile kullanmasını bilmeyi hatırlatmaktır. Bu kitap birçok kitap gibi kütüphanenin bir boşluğunu doldurabilir. Veya entel bir kız arkadaşın tuvalet veya çay masasına konulabilir. Eleştirilirse en iyisi olur tabii."
Kitap Adı Format Boyut Bağlantı
90 Dakikada Schopenhauer PDF 3.32 MB İndir
90 Dakikada Schopenhauer EPUB 3.71 MB İndir
90 Dakikada Schopenhauer MOBİ 2.93 MB İndir
90 Dakikada Schopenhauer ODF 3.13 MB İndir
90 Dakikada Schopenhauer DJVU 3.91 MB İndir
90 Dakikada Schopenhauer RAR 2.54 MB İndir
90 Dakikada Schopenhauer ZIP 2.34 MB İndir

Sponsorlu Kitaplar

Satıcı Kitap Adı Bağlantı
BKM Kitap Sessizlik Artık Sensizlik Satın Al
Kitapyurdu Yüreğin Yorgunluk Görmesin Satın Al

Kitap Yorumları - (3 Yorum)


1- Babası ile olan ilişkisine bir paragrafta olsa değinseymiş keşke…2- Dünya vatandaşı oldukları için oğullarına Arthur ismini koymuşlardı demek biraz kestirip atmak gibi olmuş… Oğlununda kendisi gibi ticaretle uğraşmasını isteyen babası birçok ülkede kullanılan Arthur ismini vererek ticari hayata 1-0 önde başlamasını ummuştur…


Aman düşüncesnin önemli bir ismi biraz mizah katılarak bize tanıtılmaya çalışılıyor. Hegel ile ve annesi ile rekabeti, hrsı, çocukluğu, eserleri, düşüncesi, günümüzre yansıması kısaca anlatılıyor. Schopenhauer ile tanışmak için hoç bir kitap.


yalnız bu kitap değil bu set harika.filozoflar için ön bilgiye ulaşmanızı sağlamakla kalmıyor çok sürükleyici bir dille de yazılmış.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

*

*