Telif Bildirimi ve Kitap Kaldırma İstekleri İçin
Asrı Saadette İslam Bütün Yönleriyle 4 Cilt Büyük Boy

Kategori: İslam Yayınevi: Beyan Yayınları

Asrı Saadette İslam Bütün Yönleriyle 4 Cilt Büyük Boy

  • Editor: Prof. Dr. Vecdi Akyüz
  • Yayın Tarihi: 07.04.2006
  • ISBN: 9789754730845
  • Dil: TÜRKÇE
  • Sayfa Sayısı: 1792
  • Cilt Tipi: Ciltli
  • Kağıt Cinsi: Kuşe Kağıt
  • Boyut: 16.5 x 24 cm
  • Diger Ozellik: Mat Kuşe Renli Baskı
Tanıtım Bülteni
Asr-ı Saadet, Hz. Muhammed'in, Yüce Allah'tan aldığı Kur’an ayetlerini insanlara tebliğ ettiği ve kendi gözetim ve denetimi altında hayata geçirdiği dönemdir. Bu dönem, Dünyadaki tüm Müslümanlarca ‘Altın Çağ’ olarak kabul edilir ve İslâm’ın sadece bu dönemde eksiksiz ve mükemmel yaşandığına inanılır. Bu dönemde yaşanan hayat ve ortaya konan örneklik, Müslümanlar tarafından ilk ve en önemli kaynak olarak kabul edilir.
Her Müslüman’ın zihin dünyasının oluşumundaki en büyük pay hiç şüphesiz ki Asr-ı Saadet’e aittir. Asr- Saadet dönemi her Müslüman için kutlu çağdır. İçinde hayatın her alanına ilişkin örneklikler taşır. Dünyadaki tüm Müslümanlar, yüzyıllardır o dönemdeki hayatın bir benzerini yaşamak ve yaşatmak için çaba sarfederler.
İslâm Medeniyetini inşa eden ana unsurlardan en önemlisi, Asr-ı Saadet adı verilen bu özel zaman diliminde ortaya konan ilkelerdir. Asr-ı Saadet'in Müslümanların ilim, ahlak, düşünce ve toplumsal hayatlarının oluşumunda özel ve belirleyici bir öneme sahip olduğunda hiç şüphe yoktur. Bunun bir çok sebebi sayılabilir. Ancak belirtilmesi gereken sebeplerden ilki, bu dönemde, tüm Müslümanlar için pek çok yönüyle örnek alınması gerekli bir hayatın yaşanmış olmasıdır. Ayrıca İslâmi hayat ve düşünce dünyasının her alanına ilişkin ilk uygulamaların bu dönemde hayat bulmuş olması da Asr-ı Saadet’in önemini artıran faktörlerin başında gelir.
Müslümanlar tarafından oluşturulmuş ve zaman içinde gelişip özel akım veya disiplin niteliğini kazanmış her önemli hareket, kendine Kur’ân-ı Kerim yanında Hz. Muhammed'in tatbikatına sahne olan Asr-ı Saadet'ten de bir dayanak bulma ihtiyacını hissetmiştir. Tefsir'den Fıkıh’a, Tasavvuf’tan Kelam’a ve diğer fikrî ve ilmî faaliyet biçimlerine kadar Müslümanların düşünce ve davranışlarını yönlendiren her önemli oluşumun, köklerini Asr-ı Saadet'e dayandırması, bu özel dönemin niçin farklı bir öneme sahip olduğunu yeterince açıklar.
Siyaset ve genel toplumsal örgütlenme modelleri için de durum farksızdır. Bugünün şartlarında dahi, İslâm'ın genel ilkelerinden hareketle toplumsal örgütlenme modeli üzerine kafa yoranlar, kendilerine Asr-ı Saadet'ten meşru ve ikna edici dayanaklar bulmak durumundadırlar. Bu durum, İslâmî metodoloji açısından böyle olması gerektiği gibi, Müslüman aklı ve vicdanı tarafından genel kabul görmesi açısından da böyledir ve böyle olmak zorundadır.
Satıcı Kitap Adı Bağlantı
Trendyol Asrı Saadette İslam Bütün Yönleriyle 4 Cilt Büyük Boy Satın Al
Kitapyurdu Asrı Saadette İslam Bütün Yönleriyle 4 Cilt Büyük Boy Satın Al
D&R Asrı Saadette İslam Bütün Yönleriyle 4 Cilt Büyük Boy Satın Al
Idefix Asrı Saadette İslam Bütün Yönleriyle 4 Cilt Büyük Boy Satın Al
BKM Kitap Asrı Saadette İslam Bütün Yönleriyle 4 Cilt Büyük Boy Satın Al
Hepsiburada Asrı Saadette İslam Bütün Yönleriyle 4 Cilt Büyük Boy Satın Al
Nadir Kitap Asrı Saadette İslam Bütün Yönleriyle 4 Cilt Büyük Boy Satın Al
N11 Asrı Saadette İslam Bütün Yönleriyle 4 Cilt Büyük Boy Satın Al
Amazon Türkiye Asrı Saadette İslam Bütün Yönleriyle 4 Cilt Büyük Boy Satın Al
Kitap Adı Format Boyut Bağlantı
Asrı Saadette İslam Bütün Yönleriyle 4 Cilt Büyük Boy PDF 74.38 MB İndir
Asrı Saadette İslam Bütün Yönleriyle 4 Cilt Büyük Boy EPUB 83.13 MB İndir
Asrı Saadette İslam Bütün Yönleriyle 4 Cilt Büyük Boy MOBI 65.63 MB İndir
Asrı Saadette İslam Bütün Yönleriyle 4 Cilt Büyük Boy ODF 70.00 MB İndir
Asrı Saadette İslam Bütün Yönleriyle 4 Cilt Büyük Boy DJVU 87.50 MB İndir
Asrı Saadette İslam Bütün Yönleriyle 4 Cilt Büyük Boy RAR 56.88 MB İndir
Asrı Saadette İslam Bütün Yönleriyle 4 Cilt Büyük Boy ZIP 52.50 MB İndir

Sponsorlu Kitaplar

Satıcı Kitap Adı Bağlantı
BKM Kitap Sessizlik Artık Sensizlik Satın Al
Kitapyurdu Yüreğin Yorgunluk Görmesin Satın Al

Benzer Kitaplar
Kitap Yorumları - (5 Yorum)


Asri saadet donemini cok guzel anlatan bu alanda onemli bir yer tutan eser.


Hz. Peygamber dönemini çok güzel anlatmış bir kitap. Bir çok akademisyenin ortak çalışmasıyla hazırlanmış. Baskı kalitesine diyecek yok. Hem içeriği eksiksiz, hem de görünüşü. İslam tarihine ilgi duyanlar kaçırmasın derim. Fiyatı konusunda da, her kuruşunu hak ediyor.


Tefsir sahasından, Asr-ı Saadetteki müzikli düğünlere kadar, akla gelebilecek birçok konuda bilgi veren bir eser. Ben açıkçası çok beğendim, herkesin evinde bulunmalı. Tabii, Muhammed Hamidullah gibi ”modernist Müslüman âlim”lerden gereğinden fazla yararlanılmış olması da dikkatimden kaçmadı. Sağlık olsun.


adından da anlaşılacağı gibi islamiyeti butun yönleriyle anlaşılır bir şekilde ele almış. baskı kalitesi son derece güzel. ve vecdi akyüz gibi degerli yazarların katkılarıyla oluşturduğu bir set. okunması gerektiğini söylüyorum. imkanı olanlar mutlaka kutuphanelerinde bulundurmalı.


asrı saadet döneminin gerçek islami yaşayışını arayan herkesin başvuru kaynağı olacak bir eser olduğu ortada.bilhassa akademik olarak çalışmalar yapanlara tavsiye ediyorum.bu tip bir esere görede fiyatı makul.tabi taksitle alma imkanı da var.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

*

*