Bilim ve Şarlatanlık

Kategori: Felsefe-Düşünce Yazar: Hüseyin Batuhan Yayınevi: Bulut Yayınları

Bilim ve Şarlatanlık

  • Dil: TÜRKÇE
  • Sayfa Sayısı: 471
  • Cilt Tipi: Karton Kapak
  • Kağıt Cinsi: 3. Hm. Kağıt
  • Boyut: 15 x 24 cm
Tanıtım Bülteni
Bu kitap, insanları inanma konusunda daha bir titiz, güç beğenir kılmayı, onlarda bir tür "inanma sorumluluğu" bilinci uyandırmayı amaçlıyor. Eric von Daniken gibi en inanılmaz fikirleri üreten sahtekarları, "zakkumcu doktor" Özel gibi en işe yaramaz teknolojileri geliştiren şarlatanları besleyen aptallığın "anatomisine" girişiyor. Ve, rasyonel düşünmenin olmazsa olmaz koşulu "bilimsel şüphe" ile bir türlü tanışamayan toplumumuzda, başta felsefe öğretmenleri olmak üzere bütün öğretmenlere, yeni kuşaklara bilimsel düşünme alışkanlıkları edinmede yol göstermeleri için sesleniyor...
Kitap Adı Format Boyut Bağlantı
Bilim ve Şarlatanlık PDF 19.55 MB İndir
Bilim ve Şarlatanlık EPUB 21.85 MB İndir
Bilim ve Şarlatanlık MOBİ 17.25 MB İndir
Bilim ve Şarlatanlık ODF 18.40 MB İndir
Bilim ve Şarlatanlık DJVU 23.00 MB İndir
Bilim ve Şarlatanlık RAR 14.95 MB İndir
Bilim ve Şarlatanlık ZIP 13.80 MB İndir

Sponsorlu Kitaplar

Satıcı Kitap Adı Bağlantı
BKM Kitap Sessizlik Artık Sensizlik Satın Al
Kitapyurdu Yüreğin Yorgunluk Görmesin Satın Al

Kitap Yorumları - (2 Yorum)


Bence önemli bir kitap..Hem felsefeye hem de bilime bakışı çarpıcı..Güzel örnekler var ve gerçek bilim nedir iyi ifade edilmiş..


zavallı yazar, Dr.ziya özel tarafından tedavi edilen hastalar, ilaç firmalarının sömürdüğü milyonlar için bir umut oldu. Amerikada çalışmalarını üniversite labaratuarlarında yapıyor ve 2001 yılında Amerikada uluslararası bilimsel konferansda bu çalışmaları bilim cevreleri tarafindan resmen desteklenerek sunumu yapıldı.Zakkumdan elde edilen ilaçlar artık yavaş yavaş eczanelerde satılmaya başlandı ama Türkiye, ilaç firmalarının lobisi ile bir değerini amerikaya göç etmeye zorladı.Bu yazar gibi lobi uşaklarıda abuk sabuk yazılar yazıyor.Bu kitap berbat.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

*

*