Telif Bildirimi ve Kitap Kaldırma İstekleri İçin
Bilinç Işıklarını Yakmak

Kategori: İslam Yazar: Atasoy Müftüoğlu Yayınevi: Nehir Yayınları

Bilinç Işıklarını Yakmak

  • Yayın Tarihi: 01.09.1994
  • ISBN: 9789755511160
  • Dil: TÜRKÇE
  • Sayfa Sayısı: 152
  • Cilt Tipi: Karton Kapak
  • Kağıt Cinsi: 3. Hm. Kağıt
  • Boyut: 12.5 x 19.5 cm
Tanıtım Bülteni
İslam, bize bir bütün olarak içerisinde yaşadığımız kainatın bilgisini verir. İnsani özün bütün zamanlar içerisindeki yürüyüşünü İslami hikmet yoluyla öğreniriz. Evrensel bütünlüğe ait bilgi/bilinç bütünlüğünü, bize iman/akıl bütünlüğü kazandırır. Aklın iman'dan vazgeçmesi nasıl insanlığın bir boşluğa düşmesine neden olursa, iman'ın akıl'dan vazgeçmesi de aynı şekilde insanlığı bir başka boşluğa mahkum eder. Allah'ın insana bahşettiği yetenekler hayatı yaşanmaya değer kılan yeteneklerdir. İnsan aklı ile insanın tüm yetenekleri arasında Vahiy yoluyla bir düzen sağlanır. Akıl, Allah'ın insana bahşettiği diğer yeteneklerle bütünleştiği takdirde gerçek anlamını bulur. İslam, geçmişte halkların yaşadığı tüm tecrübeleri her bakımdan çok önemli bulur, bu tecrübelerden dersler çıkarılmasını ister. Geçmişte yaşanan tecrübelerden gerekli dersleri çıkaramayan toplumlar, geçmişi tekrar etmek zorunda kalırlar.Bu kitap, Müslümanların yirminci yüzyıl boyunca yaşadığı serüveni anlamaya ve buradan hareketle bir gelecek bilincinin imkanları üzerinde düşünmeye çalışmaktadır.
Satıcı Kitap Adı Bağlantı
Trendyol Bilinç Işıklarını Yakmak Satın Al
Kitapyurdu Bilinç Işıklarını Yakmak Satın Al
D&R Bilinç Işıklarını Yakmak Satın Al
Idefix Bilinç Işıklarını Yakmak Satın Al
BKM Kitap Bilinç Işıklarını Yakmak Satın Al
Hepsiburada Bilinç Işıklarını Yakmak Satın Al
Gittigidiyor Bilinç Işıklarını Yakmak Satın Al
N11 Bilinç Işıklarını Yakmak Satın Al
Amazon Türkiye Bilinç Işıklarını Yakmak Satın Al
Kitap Adı Format Boyut Bağlantı
Bilinç Işıklarını Yakmak PDF 6.31 MB İndir
Bilinç Işıklarını Yakmak EPUB 7.05 MB İndir
Bilinç Işıklarını Yakmak MOBİ 5.57 MB İndir
Bilinç Işıklarını Yakmak ODF 5.94 MB İndir
Bilinç Işıklarını Yakmak DJVU 7.42 MB İndir
Bilinç Işıklarını Yakmak RAR 4.82 MB İndir
Bilinç Işıklarını Yakmak ZIP 4.45 MB İndir

Sponsorlu Kitaplar

Satıcı Kitap Adı Bağlantı
BKM Kitap Sessizlik Artık Sensizlik Satın Al
Kitapyurdu Yüreğin Yorgunluk Görmesin Satın Al

Kitap Yorumları - (2 Yorum)


– Bilinç ışıkları yanmadan özgürlük ışıkları yanmaz.- Düşüşler ve yükselişler arasında anlam ufukları, bilinç ufukları.- Karanlıklar ve aydınlıklar arasında aklın şafağı, ruhun şafağı.- Yüzyılların sessizliği, yeni bir varoluş savaşı.- Bilinç ışıklarını yakmak, aşk ışıklarını yakmak.- Köklü bir din bilinci, köklü bir dünya bilinci gerektirir.Bu başlıkların yer aldığı bu derunî eserde, Müslümanların yirminci yüzyıl boyunca yaşadığı serüveni anlamaya ve buradan hareketle bir gelecek bilincinin imkanlarının üzerinde düşünmeye çalışmaktadır. Müslümanlar, hafsalalarını zorlamalılar ve düşsel ufuklardan, gerçek ufuklara varmalılar.


‘Köklü bir din bilinci köklü bir dünya bilincini gerektirir ‘ diyor Atasoy Müftüoğlu.İslam dünyasının içinde bulunduğu atalatten kurtulması gerektiğine vurgu yapıyor sıkça.Yenilenmeye olan ihtiyacımızın ne kadar elzem olduğunu gösteriyor.Bu kitap uyuyanları uyandırmak için var gücüyle çalışan bir adamın güçlü ve basiretli serzenişleridir adeta.Bilinç aşılamak adına yola çıkan birinin söylevleri.Konuşuyor gibi bir kitap.Hatırlatıcı ve sarsıcı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

*

*