Telif Bildirimi ve Kitap Kaldırma İstekleri İçin
Borges ve Yazma Üzerine

Kategori: Edebiyat Yazar: Yayınevi: Iletişim Yayınları

Borges ve Yazma Üzerine

  • çevirmen: Tomris Uyar
  • Derleyici: Daniel Halpern
  • Yayın Tarihi: 31.12.1998
  • ISBN: 9789754707076
  • Dil: TÜRKÇE
  • Sayfa Sayısı: 152
  • Cilt Tipi: Karton Kapak
  • Kağıt Cinsi: 3. Hm. Kağıt
  • Boyut: 13 x 19 cm
Tanıtım Bülteni
Jorge Luis Borgesin kurmaca ve şiir üstüne düşüncelerini kapsayan bir Borges elkitabı ya da bir Borges kılavuzu diyebiliriz. Borges ve Yazma Üzerine kitabı için. Borges'in özellikle genç yazar adaylarına seslendiği kitap çağdaş dünya edebiyatını etkileyen bir usta yazarın yazın dünyasına bakmak için kaçırılmaz bir fırsat.
Kitap Adı Format Boyut Bağlantı
Borges ve Yazma Üzerine PDF 6.31 MB İndir
Borges ve Yazma Üzerine EPUB 7.05 MB İndir
Borges ve Yazma Üzerine MOBİ 5.57 MB İndir
Borges ve Yazma Üzerine ODF 5.94 MB İndir
Borges ve Yazma Üzerine DJVU 7.42 MB İndir
Borges ve Yazma Üzerine RAR 4.82 MB İndir
Borges ve Yazma Üzerine ZIP 4.45 MB İndir

Sponsorlu Kitaplar

Satıcı Kitap Adı Bağlantı
BKM Kitap Sessizlik Artık Sensizlik Satın Al
Kitapyurdu Yüreğin Yorgunluk Görmesin Satın Al

Kitap Yorumları - (3 Yorum)


borges’in düellonun sonu adlı hikayesi için kitabı almaya değer bunun yanında yazardan kendi hikayesinin yorumunu okumak çok fantastik. yazma eylemine bir giriş yapmak isteyenler için özellikle önemli.


“BahçeGünün öğleden sonrası sanki dost sanki sonsuzdu.Borges belirsiz bir zaman dilimi içinde dünyayı soyut algılayan bir varlık olduğunu düşünüyordu”Sadık Yalsızuçanlar YKY den çıkan son kitabı Sırlı Tuğlalar’ın Anlatılar Kitabı bölümünde tam 179. sayfada böyle söylüyor.Bu sözlerin üzerine söylenecek pek bir söz olmadığını düşünüyorum.


Üç toplantının teyp kayıtlarından derleme olan bu kitap, Borges’i ve kitabı tanıtan bir “sunuş” ile başlıyor. Derleyenler: N. Thomas di Giovanni, Daniel Halpern ve Frank Macshane. Kitap, üç ana bölümden ve bir ekten oluşuyor. Birinci bölüm; Kurmaca. İkinci bölüm; Şiir. Üçüncü bölüm ise; Çeviri. Ekte ise; “Yazarın Çıraklığı”: Jorge Luis Borges bulunuyor. Borges ve Yazma Üzerine, yazarın daha iyi anlaşılmasını sağlayacak tarzda bir kitap. Yani yazara ait diğer kitaplar gibi bir hikaye kitabı değil. Yazarın kurmaca, şiir ve çeviri hakkındaki düşüncelerini kapsayan bir Borges el kitabı mahiyetinde. Kısacası Borges’in yazma ve yazarlık hakkındaki düşüncelerini merak edenlere hitap edecek bir kitap bu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

*

*