Büyülü Çember

Kategori: Çocuk Kitapları Yazar: Susanna Tamaro Yayınevi: Gendaş Yayınları

Büyülü Çember

  • çevirmen: Eren Cendey
  • ISBN: 9789757809579
  • Dil: TÜRKÇE
  • Sayfa Sayısı: 160
  • Cilt Tipi: Karton Kapak
  • Kağıt Cinsi: 3. Hm. Kağıt
  • Boyut: 13.5 x 19.5 cm
Tanıtım Bülteni
Rick küçük bir çocuk ve annesi de Guendy adında bir dişi kurt. Yaşlı ve bilge bir maymun olan Ursula ve daha pek çok hayvanla birlikte Büyülü Çember'de yaşıyorlar. Büyülü Çember dağların arasında değil, bir kentin ortasındaki parkta. İnsanlar burada bir canavar yaşadığını sanarak adımlarını bile atmıyorlar bu Çember'e. Ama günlerden bir gün büyülü Çember yok oluyor ve burada yaşayan tüm hayvanlar insanlarla hesaplaşmak zorunda kalıyor. Büyülü Çember'de büyüyen Rick bu gökdelenler ve sürekli televizyon seyredilen dünyaya alışabiliyor mu?"Yüreğinin Götürdüğü Yere Git" adlı romanıyla Avrupa'dan sonra ülkemizde de çok tanınan Susanna Tamaro'dan çarpıcı bir yapıt.
Kitap Adı Format Boyut Bağlantı
Büyülü Çember PDF 6.64 MB İndir
Büyülü Çember EPUB 7.42 MB İndir
Büyülü Çember MOBİ 5.86 MB İndir
Büyülü Çember ODF 6.25 MB İndir
Büyülü Çember DJVU 7.81 MB İndir
Büyülü Çember RAR 5.08 MB İndir
Büyülü Çember ZIP 4.69 MB İndir

Sponsorlu Kitaplar

Satıcı Kitap Adı Bağlantı
BKM Kitap Sessizlik Artık Sensizlik Satın Al
Kitapyurdu Yüreğin Yorgunluk Görmesin Satın Al

Kitap Yorumları - (2 Yorum)


çocuk öyküleri olduğu söylenen bir kitap ancak ben çok fazla çocuklara yönelik olduğunu düşünmüyorum. daha çok büyüklere masal tadında geldi bana…


Susanna Tamaro’yu Yüreğinin Götürdüğü Yere Git adlı romanıyla tanıdık. Oysa yazar çocuk öyküleri konusunda daha fazla eser vermiştir. Bunlardan en başarılısı Büyülü Çember. Hikayenin büyüklere yönelik özellikleri de ağır basıyor. Globalleşmenin getirdiği yozlaşmalara atıflar var hikayede. Televizyona esir olmuş bir nesili görüyorsunuz hikayede. Hikayeyi okudukça çağdaş dünyayla karşılaştırmalar yapmaktan ve hikayenin aslında gerçekleri anlattığını düşünmekten kendinizi alamıyorsunuz. Hikayenin sonunda, herkesi içine düştükleri yanılgılardan ve aldatılmışlıktan kurtaran Rick ile birlikte gerçek dünya için umutlanıyorsunuz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

*

*