Çocuk Vicdanı Ve Biz

Kategori: Psikoloji Yazar: Hans Zulliger Yayınevi: Cem Yayınevi

Çocuk Vicdanı Ve Biz

  • çevirmen: Kamuran Şipal
  • Yayın Tarihi: 01.05.2000
  • ISBN: 9789754065800
  • Dil: TÜRKÇE
  • Sayfa Sayısı: 232
  • Cilt Tipi: Karton Kapak
  • Kağıt Cinsi: 3. Hm. Kağıt
  • Boyut: 13.5 x 19.5 cm
Tanıtım Bülteni
İsviçreli eğitimbilimci, tıp ve felsefe doktoru Hans Zulliger (1893-1965); Rorschach Yöntemi'nden 'Z Testi' adı verilen, meslek ve öğrenci seçiminde tanınmış bir yardımcı araç olan testi geliştirmiştir. Suçluyu yıldırmak, yaptığını ödetmeye yönelik cezalandırma yönteminin yerine suçluları suçsuz yaşama yönlendirecek daha sağlıklı, etkin ve uygar yöntemlerin bulunduğunu savunan Zulliger, çocuk ruhbiliminin öncüsü sayılmaktadır. Ruhsal çözülmenin gelişmesine büyük katkılarda bulunan yazar, çocuklarda suçluluğa yönelmenin yanlış eğitimden ya da çevreden kaynaklanan kötü eğilimlerin sonucu oluştuğunu ileri sürerek sağaltımın aynı biçimde ortadan kaldırılabileceğini; yani eğitimin çocuklarda suç işleme eğilimlerini nasıl yokettiğini açıklıyor yapıtlarında.Çocukluk yaşında vicdan oluşumu, insanın sonraki yaşamında değeri pek ölçülmeyecek bir önem taşır. İsviçreli çocuk psikoloğu Zulliger, Çocuk Vicdanı ve Biz'de vicdan çatışmasına yol açan nedenleri ve bu çatışmayı izleyen tepkileri ele almakta, özdeşleşme, itiraf zorunluğu, kendi kendini cezalandırma, karakter değişiklikleri gibi konuları işlemektedir. Çocukların eğitiminde eğiticilere ne büyük bir görev düştüğünü açıkça gözler önüne seren Zulliger'in Suçlu Çocuklar ve Çocuk Mahkemeleri, Çocuklarımızın Korkuları, Çocukta Ruhsal Bozukluklar ve Tedavisi ve Çocukta Oyunla Tedavi adlı kitapları da dizimizin yayınları arasındadır.
Kitap Adı Format Boyut Bağlantı
Çocuk Vicdanı Ve Biz PDF 9.63 MB İndir
Çocuk Vicdanı Ve Biz EPUB 10.76 MB İndir
Çocuk Vicdanı Ve Biz MOBİ 8.50 MB İndir
Çocuk Vicdanı Ve Biz ODF 9.06 MB İndir
Çocuk Vicdanı Ve Biz DJVU 11.33 MB İndir
Çocuk Vicdanı Ve Biz RAR 7.36 MB İndir
Çocuk Vicdanı Ve Biz ZIP 6.80 MB İndir

Sponsorlu Kitaplar

Satıcı Kitap Adı Bağlantı
BKM Kitap Sessizlik Artık Sensizlik Satın Al
Kitapyurdu Yüreğin Yorgunluk Görmesin Satın Al

Kitap Yorumları - (5 Yorum)


pek akıcı bir kitap değil zorlama bitirdim ama bu yazarın kitapları harika


insandaki vicdan mekanizmasının işlenişini anlatan, sade, anlaşılır, güzel bir kitap.


Hans zilluger gerçekten tespitleri ve tavsiyeleri ile beğendiğim bir yazar fakat kitabın akıcılığı ile bende problem yaşadım ama herşeye rağmen okumaya değer bir yazar olduğunu düşünüyorum…


bizim kültürümüzle çok da uyuşmayan bilgiler var


çocuklarda suçluluğa yönelmenin yanlış eğitimden ya da çevreden kaynaklanan kötü eğilimlerin sonucu oluştuğunu ileri sürerek sağaltımın aynı biçimde ortadan kaldırılabileceğini; yani eğitimin çocuklarda suç işleme eğilimlerini nasıl yok ettiğini açıklıyor yapıtlarında.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

*

*