Denemeler

Kategori: Edebiyat Yazar: Michel de Montaigne Yayınevi: Cem Yayınevi

Denemeler

  • çevirmen: Sabahattin Eyüboğlu
  • Yayın Tarihi: 30.07.1999
  • ISBN: 9789754060812
  • Dil: TÜRKÇE
  • Sayfa Sayısı: 375
  • Cilt Tipi: Karton Kapak
  • Kağıt Cinsi: 1. Hm. Kağıt
  • Boyut: 14 x 20 cm
Tanıtım Bülteni
Cem Yayınevi'ne hazırladığım bu son baskı için Montaigne'in bahçesinde bir hayli dolaştım yeniden ve bir kez daha anladım ki insan gibi türenmez bir maden bu Denemeler. Okuyup bir köşeye bıraktığınız kitaba Montaigne gizlice gelip bir şeyler daha ekliyor sanki zaman zaman. Bir tek insan bütün insanlık serüvenini taşıyor bu kitapta. Bir tek insan hep kendisi kalarak, en değişik kendinden en uzak insan hallerine girip çıkıyor; insanların yarattığı tanrıların hiçbirini küçümsemeden, ama hiçbirine bağlanmadan bütün inançları süzüyor merakla.
Kitap Adı Format Boyut Bağlantı
Denemeler PDF 15.56 MB İndir
Denemeler EPUB 17.40 MB İndir
Denemeler MOBİ 13.73 MB İndir
Denemeler ODF 14.65 MB İndir
Denemeler DJVU 18.31 MB İndir
Denemeler RAR 11.90 MB İndir
Denemeler ZIP 10.99 MB İndir

Sponsorlu Kitaplar

Satıcı Kitap Adı Bağlantı
BKM Kitap Sessizlik Artık Sensizlik Satın Al
Kitapyurdu Yüreğin Yorgunluk Görmesin Satın Al

Kitap Yorumları - (5 Yorum)


Benim başucu kitabım,büyük bir şaheser.Her konuya değinmiş,ustalıkla yazmış.


Bu kitabı okuduğunuzda hayatınıza dönüp dönüp bakacak,emin olduğunuz eksikliğin yarattığı boşluğu görmeye çalışacaksınız.Boşluğun tanımını yapmam gerekirse ancak ” Hayatı kullanmayı bilmemek ve hayatın öneminin farkına varamamak” diyebilirim.Aslında çok fazla bir fark yaratmıyor söyledikleri;”bunları ben de biliyorum” diyebilirsiniz.Çoğu zaman değerli olan; “bilineni faklı açılardan yakalayarak ölümsüze ulaşmak” değil midir? Montaigne gerçek bir usta!Ondan dinlediğim öğütler bana çok yarar sağlayacak.Birkaç kez okunacak gerçek bir “başucu kitabı” !


oldukça akıcı bir uslubu var. düşündüğüm hemen her konuya değinmiş.insanlarla konuşur gibi bir havası var okunup bitirilecek bir kitap değil her an elimizin altında olması gereken bir kitap. zaten kitap sanat amaçlı değil montaigne kitabı dostları okuması için yazmştır.


Ortaokuldan beri türkçe derslerinde her öğrencinin elinde bu kitabı görürdüm.öğrenciler bu kitabı okudukjtan sonra hayatlarının değiştiğini söylerlerdi.kitabı okumak bana bu sene nasip oldu. hayatımı değiştiren bir şey olmadı.zaten olmasını da beklemiyordum. ama kitapta kişisel güzel mesajlar var!


Hala okumadınız mı? İlk işiniz yemek içmek gibi eylemleri bi kenara bırakıp bu kitabı edinmek olsun.. biraz beyin cimnastiği herkese iyi gelir.. bence bizim toplumumuza daha iyi gelir… bir başucu kitabı ve temin ederim en az iki kez okuyacaksınız…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

*

*