Dionysos Dithyrambosları

Kategori: Edebiyat Yazar: Friedrich Nietzsche Yayınevi: Kabalcı Yayınları

Dionysos Dithyrambosları

  • çevirmen: Oruç Aruoba
  • Yayın Tarihi: 31.12.1993
  • Orijinal Adi: Dionysos Dithyramben
  • Dil: TÜRKÇE
  • Sayfa Sayısı: 120
  • Cilt Tipi: Karton Kapak
  • Kağıt Cinsi: 3. Hm. Kağıt
  • Boyut: 13.5 x 19.5 cm
Tanıtım Bülteni
Dionysos Dithyrambosları, filozof Nietzsche'nin en önemli şiir toplamıdır. Zerdüşt döneminde yaşadığı yücelme duygusuyla başladığı şiirlerden oluşan toplamı, çıldırmasından birkaç gün önce düzenlenmiş ve temize çekmiş, ayrı bir kitap olarak tasarlamıştır. Kendinden geçmenin ve sanatın tanrısı Dionysos'un şarkılarına gönderide bulunan toplam, şair-filozofun en yoğun yaşantıları ile en hafif alaylarını, düşünülmüş coşkunluklar biçiminde biraraya getirir. Bu kitapta, şiirlerin tamamı Nietzsche’nin kendi el yazmasına dayanan düzenleme içinde ve asılları ile birlikte sunulmuştur.
Kitap Adı Format Boyut Bağlantı
Dionysos Dithyrambosları PDF 4.98 MB İndir
Dionysos Dithyrambosları EPUB 5.57 MB İndir
Dionysos Dithyrambosları MOBİ 4.39 MB İndir
Dionysos Dithyrambosları ODF 4.69 MB İndir
Dionysos Dithyrambosları DJVU 5.86 MB İndir
Dionysos Dithyrambosları RAR 3.81 MB İndir
Dionysos Dithyrambosları ZIP 3.52 MB İndir

Sponsorlu Kitaplar

Satıcı Kitap Adı Bağlantı
BKM Kitap Sessizlik Artık Sensizlik Satın Al
Kitapyurdu Yüreğin Yorgunluk Görmesin Satın Al

Kitap Yorumları - (4 Yorum)


Nietzsche’nin şiirlerinin bulunduğu bir kitap.Herzamanki sert Nietzsche üslubunu ve düşünce yapısını barındırmaktadır.Kitaplarında bile kendisiyle çelişsede Nietzsche araştırılmaya değer bir filozoftur.


Şiirler kahramanlık marşı tadındadır. En latif Nietzsche kitabıdır.. çiçeğin özünü sona saklamış bir arı harareti, labirentteki delikli peyniri aheste revan yemiş bir fare rehavetiyle yazılmıştır, öyle de okunur keza… Frengi’ den çıldırmadan kısa bir süre önce yazılmıştır. Dolayısıyla şiirler simgesel yeteneklerinin son raddesidir. Kendisine yeni bir kapını açılışının müjdesinin verildiğini anlatır.


Niçe nin tek şiir kitabıdır.Şiirlerinde de acımasızdır tahrik edicidir Niçe.Ama kendimizden birşeyler bulabiliriz.Bir düşün adamının şiirlerini okumak değişik bir tecrübe olabilir.


Şiirin bile büyülü bir gücü var Nietzsche’nin kaleminde.Çok sert fakat kıvrımları yumuşak dizelerden oluşan bu kitabı şiir dostları ve özellikle şiir düşmanlarının okumasında fayda var.Felsefesi bile şiirlerinin derinliklerine işlemiş bu yazarı mutlaka tanımaya çalışmalı her insan…iyi bir başlangıç olabilir..

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

*

*