Telif Bildirimi ve Kitap Kaldırma İstekleri İçin
Dumas Kulübü

Kategori: Edebiyat Yazar: Arturo Perez Reverte Yayınevi: Iletişim Yayınları

Dumas Kulübü

  • çevirmen: Peral Bayaz Charum
  • Yayın Tarihi: 31.12.1998
  • ISBN: 9789754707014
  • Dil: TÜRKÇE
  • Sayfa Sayısı: 447
  • Cilt Tipi: Karton Kapak
  • Kağıt Cinsi: 3. Hm. Kağıt
  • Boyut: 13 x 19 cm
Tanıtım Bülteni
Dumas Kulübü, postmodern bir polisiye olarak tanımlanabilir. Reverte, bir kitap avcısının kiraladığı hafiye Corsonun gözünden yazar yayıncılık kitap koleksiyonculuğu dünyasını kurarken bir yandan da Lucifer efsanesiyle kitabı mistik bir çatının altına yerliştiriyor. Dumas Kulübü New York Times Book Review tarafından 1998 yılının Notoble Book listesine alındı.
Kitap Adı Format Boyut Bağlantı
Dumas Kulübü PDF 18.55 MB İndir
Dumas Kulübü EPUB 20.73 MB İndir
Dumas Kulübü MOBI 16.37 MB İndir
Dumas Kulübü ODF 17.46 MB İndir
Dumas Kulübü DJVU 21.83 MB İndir
Dumas Kulübü RAR 14.19 MB İndir
Dumas Kulübü ZIP 13.10 MB İndir

Sponsorlu Kitaplar

Satıcı Kitap Adı Bağlantı
BKM Kitap Sessizlik Artık Sensizlik Satın Al
Kitapyurdu Yüreğin Yorgunluk Görmesin Satın Al

Benzer Kitaplar
Kitap Yorumları - (3 Yorum)


Üç silahşörlerin yayınlanmamış sayfaları peşine düşüyorsunuz…Cinayetler ve gizemler sizleri bekliyor….


iletişim yayınları bu kitabın haklarının artık kendilerinde olmadığını söyledi. umarım bir yayınevi bu kitabın tekrar basım haklarını alır. okurların bu duruma ilgi göstereceğini düşünüyorum.


İspanyol yazar Arturo Perez-Reverte’nin 4. romanı Dumas Klubü, pek de aşina olmadığımız bir mesleği icra eden bir kitap avcısı- detektifin, Lucas Corso’nun üstlendiği iki ayrı görevi anlatıyor. Bir taraftan zengin bir kolleksiyoncunun intiharına yol açan bir elyazmasının gerçekten “Üç Silahşörler”in yazarı Alexandre Dumas’a ait olup olmadığını araştırıyor, diğer taraftan da Lucifer’in bizzat yazımına yardım (!) ettiği sanılan “Dokuz Kapı” adlı bir el yazmasının kopyaları arasındaki gizemi çözmeye çalışıyor. ..Gerek örgüsü, gerek kahramanları itibariyle bir polisiyeyi andıran roman, türün sevenlerinin alışık olduğu gizemli müşteriler, sinsi kötü adamlar ve kadınlar, acımasız ve duygusuz görünmesine rağmen özünde (!) iyi yürekli bir hafiye, çözüldüğünü düşündükçe dolaşan düğümler gibi “olmazsa olmaz” ları içerdiği gibi “kitap”ı temel alarak Avrupa tarihinin çeşitli katmanları arasında ciddi bir geziye sürüklüyor okurunu. 1600’lerde Venedik’te üç nüsha basılan bir satanist kitabın tarihi araştırılırken, hem dönemin yazın ortamını, hala kudretli olan engizisyonun etkilerinden kurnazca sıyrılmaya çalışan basımcıları hem de günümüzde satanizmi bir hobi olarak takip eden bize yabancı bir kitleyi tanıtıyor. Şimdi “en fazla 70 sene dayanan odun-saman selülozundan” yapılan kitapların aksine yüzlerce yıl dayanabilmesi için ipek selülozundan kağıtlara basılan ortaçağ kitaplarının üretim ve ciltleme teknolojisi konuya uzak olanlar için bile ilginç olabilecek bir şekilde anlatılıyor. Diğer tarafta ise “Üç Silahşörler” yazarı Alexandre Dumas’ın eserlerine ve özel yaşamına dek uzanan bilgiler bir süre sonra raslantılar sayesinde birbirinin içine giriyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

*

*