Telif Bildirimi ve Kitap Kaldırma İstekleri İçin
Furkan Günleri

Kategori: İslam Yazar: Atasoy Müftüoğlu Yayınevi: Nehir Yayınları

Furkan Günleri

  • Yayın Tarihi: 01.12.1990
  • Dil: TÜRKÇE
  • Sayfa Sayısı: 118
  • Cilt Tipi: Karton Kapak
  • Kağıt Cinsi: 3. Hm. Kağıt
  • Boyut: 12.5 x 19.5 cm
Tanıtım Bülteni
İslam, tarihin en zorlu ve en tehlikeli geçidinden geçmeye çalışmaktadır. İslam, büyük, çok büyük zorluklarla karşı karşıya bulunmaktadır. Böylesine ağır sorunlarla çevrili olduğu bir dönemde müslümanların bütün imkanlarını İslam'a ayırarak İslam'ı yalnızlığa terk etmemeleri gerekir. İslam'ı yalnızlığa ve unutulmuşluğa terk edenler, kendilerini yalnızlığa ve unutulmuşluğa mahkum etmektedirler.Aziz İslam, hepimizin içtenlikle ortaya koyacağı katkılarla ayakta duracaktır. "Furkan Günleri"de evrensel islami yapılaşma olayına iddiasız ve gösterişsiz bir katkı olmayı istemektedir.
Kitap Adı Format Boyut Bağlantı
Furkan Günleri PDF 4.90 MB İndir
Furkan Günleri EPUB 5.47 MB İndir
Furkan Günleri MOBİ 4.32 MB İndir
Furkan Günleri ODF 4.61 MB İndir
Furkan Günleri DJVU 5.76 MB İndir
Furkan Günleri RAR 3.75 MB İndir
Furkan Günleri ZIP 3.46 MB İndir

Sponsorlu Kitaplar

Satıcı Kitap Adı Bağlantı
BKM Kitap Sessizlik Artık Sensizlik Satın Al
Kitapyurdu Yüreğin Yorgunluk Görmesin Satın Al

Kitap Yorumları - (2 Yorum)


Atasoy Müftüoğlu, yeniden okunması gereken bu çalışmasında, Batılı modernitenin kendince tanımlamayı “hak” olarak gördüğü, akıl ve varoluş kavramları karşısında, Müslümanların ortaya koyması gereken insanlık -İslamlık- projesinin ana hatlarını açıklıyor. Bu bağlamda, eser, öncelikle kamusal-eleştirel düşünmeyi, buna dayalı bir eylem planını ve siyasal projenin prensiplerini günümüz okuruna sunmaktadır.


‘İslam, bütün bir evrenin dikkatini yeniden üzerinde toplamaktadır. Allah’ın (Azze ve Celle) seçtiği aziz İslam milleti, bir yanda batılı müstekbirlerin, bir diğer yanda doğulu müstekbirlerin siyasi, askeri, ekonomik ve kültürel saldırılarını bertaraf etmek ve yaşadıkları beldelerde Allah’ın (Azze ve Celle) adını ve hükmünü üstün tutmak üzere canlarını Allah’a (Azze ve Celle) adamış bulunmaktadırlar. Kendilerini Allah’a (Azze ve Celle) adayanlar için O’nun katında rahmet ve bereketler vardır. Allah’ın (Azze ve Celle) iradesine yönelen ve ondan başka bir irade tanımayan her eylem, bütün bir küfrü ve küfür ulusunu insanlık önünde hesaplaşmaya çağırmaktadır.’İşte, bu günler İslam’ın, Kur’an’ın, Müminlerin günüdür. Bu günde nefes almak ne kadar enfestir inananlara…’Karanlığı veren bir hayat batmaktadır. Aydınlığı veren bir hayat doğmaktadır. Gökyüzü muştulamaktadır bunu, yeryüzü muştulamaktadır.’

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

*

*