Telif Bildirimi ve Kitap Kaldırma İstekleri İçin
Genç Kız Kalbi

Kategori: Edebiyat Yazar: Mehmed Rauf Yayınevi: Arma Yayınları

Genç Kız Kalbi

  • ISBN: 9789757336013
  • Dil: TÜRKÇE
  • Sayfa Sayısı: 160
  • Cilt Tipi: Karton Kapak
  • Kağıt Cinsi: 1. Hm. Kağıt
  • Boyut: 13.5 x 19.5 cm
Tanıtım Bülteni
İç dünyası ile dış dünyası arasındaki kavgayı iç dünyasından yana kaybeden genç bir kızın hayal kırıklıkları.M. Rauf, eserlerinde hayatın merkezine aldığı aşk yörüngesinde sürüp giden ruh tahlillerine ve kişilik çözümlemelerine, Genç Kız Kalbi'yle yeni bir boyut katıyor ve yerleşik hayat tarzına yer yer toplumsal eleştiriler getiriyor. Yazarın gösterişli bir dille kaleme aldığı eserin, özellikle genç okuyucu kitlesine yararlı olması düşüncesiyle hem orijinal metni hem de sadeleştirilmiş metni birlikte sunuyoruz.
Kitap Adı Format Boyut Bağlantı
Genç Kız Kalbi PDF 6.64 MB İndir
Genç Kız Kalbi EPUB 7.42 MB İndir
Genç Kız Kalbi MOBI 5.86 MB İndir
Genç Kız Kalbi ODF 6.25 MB İndir
Genç Kız Kalbi DJVU 7.81 MB İndir
Genç Kız Kalbi RAR 5.08 MB İndir
Genç Kız Kalbi ZIP 4.69 MB İndir

Sponsorlu Kitaplar

Satıcı Kitap Adı Bağlantı
BKM Kitap Sessizlik Artık Sensizlik Satın Al
Kitapyurdu Yüreğin Yorgunluk Görmesin Satın Al

Benzer Kitaplar
Kitap Yorumları - (5 Yorum)


sanırım her genç kızın düşünde yaşanmak istenen bir aşk senaryosuydu


Mehmet Rauf’un tipik psikolojik romanlarından yine bu eser ve burda da ikinci evliliğini özetlemiş bu romanda yani bu romanında biraz da kendi hayatından bişeyler var.


Peyami safa’nın bir akşamdı’sına benzer bir yapıt ,bir genç kızın istekleri ve istekleri karşısında başına gelen olaylar sonucu karşı karşıya kaldığı hayal kırıklıkları…mehmed raufa yakışan bir eser.Ayrıca kitapta hem eski dilde hem de bugünkü dilde yazılmış olmak üzere iki ayrı metin var.Teşekkürler.


Kapkaranlık bir dünyada tertemiz aydınlık pırıl pırıl bir genç kız ve onun kalbindeki fırtınalar Tutucu bir çevresi olduğu için yüreğinde filizlenen aşkı paylaşabileceği kimse yok yapayalnız.. Onula birlikte aşık olup onunla acı çekiyor insan okurken kitabı. bizim yabancısı oldugumuz 1940 lı yıllara mercek tutuyor kitap şimdiki gençlik ile o günkü gençliğin çektiği sıkıntılar ne kadar da farklı. Okumaya değer.


Genç kız kalbi; 1910 ların Türk yaşayışını anlatan bir kitap. Öncelikle günümüz aile yaşayışımızla ozamanların yaşayışlarını karşılaştırıbilmek açısından oldukça etkili bir kitap.O yıllarda kıdanlar hep ikinci sınıf insan olarak muaemele görmüş ve ezilmekte. Duygularına ve kişiliklerine önem verilmemekte. Taki Cumhuriyete kadar. Günümüzde ise Anne, baba ve çocuklar arasında en azından eskiye göre daha fazla iletişim kurulmakta. Bu da insanı ister istemez sevindiriyorMehmed Rauf Genç Kız Kalbi adlı kitabında, Pervin isminde 19 yaşındaki bir genç kızın hayata bakışını onun duygularıyla aktarıyor. Pervinin yobaz denilebilecek kadar küflenmiş bir anlayışa sahip amcasına içten içe isyanı, amcanını hanımı ve kızı Nigar’la görüş ayrılıkları ve onlarla içten içe dalga geçmesi, anne babasının onun duygularını hiçe sayara sadece geleceği parlak olduğu için bir komutanla evlendirmek istemeleri ve bütün bunlara karşın Pervin’in Behiç beye günden güne gelişen ve şimdilik sadece günlüğünün sayfalarında hayat bulan yeni filizlenen aşkı….OKUNMAYA DEĞER…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

*

*