Telif Bildirimi ve Kitap Kaldırma İstekleri İçin
Hayır Diyebilen Türkiye

Kategori: Siyaset Yazar: Kamran İnan Yayınevi: Timaş Yayınları

Hayır Diyebilen Türkiye

  • ISBN: 9789753621915
  • Dil: TÜRKÇE
  • Sayfa Sayısı: 94
  • Cilt Tipi: Karton Kapak
  • Kağıt Cinsi: 1. Hm. Kağıt
  • Boyut: 12 x 19.5 cm
Tanıtım Bülteni
Türk diplomasi lugatında, maalesef "Hayır" kelimesi yoktur. İnsanımız dış ilişkilerde Türkiye'nin gür sesini duymaya hasret kaldı. "Hayır Diyebilen Türkiye" içlerindeki isyanı dışa vuramayan insanlarımızın hislerinin tercümanı. "Hayır diyebilmek gücü Türk Milletindemevcuttur,diyen yazar uzun yıllar Türk diplomasisnde ve siyasetinde aktif olarak yer almış bir kişi sıfatıyla tespitlerde bulunuyor.
Kitap Adı Format Boyut Bağlantı
Hayır Diyebilen Türkiye PDF 3.90 MB İndir
Hayır Diyebilen Türkiye EPUB 4.36 MB İndir
Hayır Diyebilen Türkiye MOBI 3.44 MB İndir
Hayır Diyebilen Türkiye ODF 3.67 MB İndir
Hayır Diyebilen Türkiye DJVU 4.59 MB İndir
Hayır Diyebilen Türkiye RAR 2.98 MB İndir
Hayır Diyebilen Türkiye ZIP 2.75 MB İndir

Sponsorlu Kitaplar

Satıcı Kitap Adı Bağlantı
BKM Kitap Sessizlik Artık Sensizlik Satın Al
Kitapyurdu Yüreğin Yorgunluk Görmesin Satın Al

Benzer Kitaplar
Kitap Yorumları - (5 Yorum)


Kamran İnan kitapta Türkiye’nin gelişmesi üzerine harikulade bir çalışma yapmış. Engellerin aşılması için neler yapılması gerektiğini okuyucuya aktarmış.


büyükelçimizin dünya da türkiyemizi gururla temsil eden bir şahsiyet olduğunu ve yine meslektaşlarını eleştirdiği konular yer alıyor


Yazar Türkiye’nin 1995 e kadar olan zamanlarda neler yaptığını biraz da Japonya ile karşılaştırarak anlatmış bizlere. İleriye dönük söylediklerinin bazılarını da yaşıyoruz şu anda zaten. Keşke zamanın dikkate alsalarmış politikacı kardeşlerimiz politikacı kardeşleri Kamran İnan ı.


Kitap geçmişte yapılan hataları irdeliyor.Günümüzdeki dış politika yönergeleriyle yakından uzaktan alakası yok. Kitaplarında bazı olaylar diline pelesenk olmuş.Okurken yorabiliyor.


50 yılını devlet görevinde geçirmiş,kapalı kapılar ardında olanları bizatihi yaşamış birinin kaleminden,2000 öncesi Türk Dış Siyaseti’nin hal-i pür melâli.”Hayır” diyebilmenin erdemi ve tabii “Evet” demeye alışmış “monşer” takımının acınası batı hayranlığı,ezikliği…Kitapta sanırım en çok zorumuza gidecek de bu konu ile ilgili bölüm olacaktır.Bir de yurtdışına gönderilen bürokratların hali var ki…Okudukça içim acıdı.İnan,ayrıca ileriye dönük zihnindeki Türkiye portresini de kitapta çizmiş.Gelecekte,diplomat yahut bürokrat olma hayali kuranlara yardımcı olacak,yeni ufuklar açacak,kısa fakat gayet muazzam bir eser.Şimdiden İnan’ın tüm kitaplarını listeme aldım.Bir an evvel okumak istiyorum.Kesinlikle tavsiye ederim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

*

*