Telif Bildirimi ve Kitap Kaldırma İstekleri İçin
İnönü Dönemi

Kategori: Tarih Yazar: Abdurrahman Dilipak Yayınevi: Beyan Yayınları

İnönü Dönemi

  • Yayın Tarihi: 01.01.1989
  • ISBN: 9789754730371
  • Dil: TÜRKÇE
  • Sayfa Sayısı: 284
  • Cilt Tipi: Karton Kapak
  • Kağıt Cinsi: 3. Hm. Kağıt
  • Boyut: 12.5 x 19.5 cm
Tanıtım Bülteni
Bu kitap, Cumhuriyet döneminin iki numaralı adamı İsmet İnönü'nün 1919-1950 yılları arasındaki serüvenini ya da nâm-ı diğer 2. Adam veya, "Milli Şef" dönemine ilişkin gerçekleri anlatmaktadır.
Bu dönemin gerçek tarihinin, resmi belgeler, gizlilik duvarı arkasına saklanan İstiklal Mahkemelerinin duruşma zabıtları ve arşivler açılmadan, temel hak ve özgürlükler teminat altına alınmadan, sansürcü zihniyet ortadan kalkmadan yazılabileceğini sanmıyorum. Bu kitap, bu yönde bir talebin doğmasına yol açacak bir katkı olacaksa, hedefine ulaşmış olacaktır.
Kitap Adı Format Boyut Bağlantı
İnönü Dönemi PDF 11.79 MB İndir
İnönü Dönemi EPUB 13.17 MB İndir
İnönü Dönemi MOBİ 10.40 MB İndir
İnönü Dönemi ODF 11.09 MB İndir
İnönü Dönemi DJVU 13.87 MB İndir
İnönü Dönemi RAR 9.01 MB İndir
İnönü Dönemi ZIP 8.32 MB İndir

Sponsorlu Kitaplar

Satıcı Kitap Adı Bağlantı
BKM Kitap Sessizlik Artık Sensizlik Satın Al
Kitapyurdu Yüreğin Yorgunluk Görmesin Satın Al

Kitap Yorumları - (5 Yorum)


Ağır bir dil kullanmış


Bu tür kitaplar,biraz tarafsız olmalıdır.Kitap akıcı bir dille yazılmış,kolay okunuyor.Bir dönemin hikayesini bugözle anlatmak takdire şayan.Fakat İnönüye,solculuğu yakıştırmaya kalkmak ,sadece tanıyanları gülümsetir.Yazar o sırada dünyada neler olup bitiyor mutlaka biliyordur.Dünyada olup bitenler bilinmeden bir devletinbir dönemi yazılamaz.Her şeye rağmen güzel bir kitap.


Tabuları , putları , önyargıları kıran bir eser.


tarih kitaplarının yazdığından biraz! farklı bi tarih kesitiyle karşı karşıya kalıyor okur.. atatürk sağken unutulmaya yüz tutturulmuş bir general atatürkün vefatıyla birden birinci adam oluveriyor..okumaya değer bi çalışma..


Basına konulan yasaklar,istiklal mahkemelerinin keyfi kararları,devletin malını cebe indirmeler,millete akla hayale gelmeyecek eziyetler,camilerin,türbelerin içine etmeler,dini eğitimi kısıtlamalar,İstiklal savaşında yararlık gösterip te meclise girenleri kısa bir süre sonra meclis dışına hatta yurtdışına atmalar , daha neler neler… bunları yazmak bir cesaret.ve bunu başarabildiği için yazara tebrikler.o döneme ait zabıtlar,tutanaklar velhasıl birçok belgenin kilit altında olduğunu söylüyor, yazar.bir de o belgelerin gün ışığına çıkarıldığını düşünün.Vay o devre..

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

*

*