Telif Bildirimi ve Kitap Kaldırma İstekleri İçin
İslamı Nasıl Yok Edelim

Kategori: Siyaset Yazar: Hampher Yayınevi: Nehir Yayınları

İslamı Nasıl Yok Edelim

  • çevirmen: Nevzat Göktaş
  • Yayın Tarihi: 01.04.1995
  • Dil: TÜRKÇE
  • Sayfa Sayısı: 112
  • Cilt Tipi: Karton Kapak
  • Kağıt Cinsi: 3. Hm. Kağıt
  • Boyut: 12.5 x 19.5 cm
Tanıtım Bülteni
Osmanlı Devleti'nin çöküş sürecine girdiği yıllar, Büyük Britanya İmparatorluğu'nun dünyanın birçok bölgesinde sömürgeleştirdiği ülkeler zincirine, Osmanlı hakimiyeti altında bulunan İslam ülkelerini de dahil etmek için faaliyetlerini arttırdığı yıllardır.Henüz tam anlamıyla İngiliz egemenliğine girmemiş olan bölgelerin ele geçirilmesi için planlar yapılıyor ve bu planların öncelikli ilgi alanlarını da İslam ülkeleri oluşturuyordu. İngiliz Sömürge Bakanlığı, mezkur planların uygulamaya aktarılabilmesi için, ister tam, ister yarı sömürge olsun bu bölgelerden her birine casusluk yapmak ve lüzumlu bilgileri toplayabilmek için heyetler gönderiyordu.Elinizdeki kitabın yazarının belirttiğine göre 18. Yüzyıl başlarında İslam ülkelerinde görevli İngiliz ajan-misyonerlerinin sayısı beş bin civarındaydı. Bu görevliler tarafından toplanan bilgiler, Sömürgeler Bakanlığı'nca değerlendirildikten sonra, alınan önlemler uzun süreli planlar olarak bu topraklarda ayrıkçılık (Irkçılık), cehalet, fakirlik, hastalık ve ahlaksızlığı yayma programları şeklinde tanzim edilmişti. Söz konusu programın uygulayıcıları arasında bu kitabın yazarı da bulunmaktadır. Kitabında İslam ülkelerine yönelik dönemin sömürge programları bütün detaylarıyla anlatılmaktadır.
Satıcı Kitap Adı Bağlantı
Trendyol İslamı Nasıl Yok Edelim Satın Al
Kitapyurdu İslamı Nasıl Yok Edelim Satın Al
D&R İslamı Nasıl Yok Edelim Satın Al
Idefix İslamı Nasıl Yok Edelim Satın Al
BKM Kitap İslamı Nasıl Yok Edelim Satın Al
Hepsiburada İslamı Nasıl Yok Edelim Satın Al
Gittigidiyor İslamı Nasıl Yok Edelim Satın Al
N11 İslamı Nasıl Yok Edelim Satın Al
Amazon Türkiye İslamı Nasıl Yok Edelim Satın Al
Kitap Adı Format Boyut Bağlantı
İslamı Nasıl Yok Edelim PDF 4.65 MB İndir
İslamı Nasıl Yok Edelim EPUB 5.20 MB İndir
İslamı Nasıl Yok Edelim MOBİ 4.10 MB İndir
İslamı Nasıl Yok Edelim ODF 4.38 MB İndir
İslamı Nasıl Yok Edelim DJVU 5.47 MB İndir
İslamı Nasıl Yok Edelim RAR 3.55 MB İndir
İslamı Nasıl Yok Edelim ZIP 3.28 MB İndir

Sponsorlu Kitaplar

Satıcı Kitap Adı Bağlantı
BKM Kitap Sessizlik Artık Sensizlik Satın Al
Kitapyurdu Yüreğin Yorgunluk Görmesin Satın Al

Kitap Yorumları - (5 Yorum)


Bence Orta Doğuyu tanımak için mutlaka okunması gereken kitaplardan biri… tavsiye ederim.


İslamiyet üzerine ve Osmanlı üzerine oynanan oyunları öğrenmek isteyenlere tavsiye edilir. Hampher isimli İngiliz ajanının Arapları örgütleyip hem Arapları yoldan çıkarıp hem de Osmanlı üzerine kışkırtması çok güzel anlatılmış kitapta. Hampher bu ajanlardan sadece 1 tanesiymiş, meğer o devirlerde yani 18. yüzyılda Hampher gibi 5 bin tane ajanın aynı işi yaptığını okumak insanı gerçekten korkutuyor ve hayretler içine düşürüyor.


Bir kitap ne zaman yazılmış olursa olsun onun okunabileceği en uygun olan bir an vardır mutlaka.Bu kitap için şu an en mükemmel andır diye düşünüyorum.Bir dizi olumsuz olayların yaşandığı şu günlerde neyin,neden ,niçin yapıldığını merak ediyorsa insan bu kitap bir ipucu veriyor diyebilirim.Geçmiş geleceğin aynasıdır diye bir söz vardır ya geçmişten ders alınmalıdır ki geleceğin parlak olsun.Günümüzde hala birtakım olaylar yaşanıyorsa demekki geçmişimizden hiç ders almayı bilememişiz.Bakarmısınız adamlar ülkeleri parçalayabilmek,istediklerini elde edebilmek için nasıl bir örgütlenme içerisine girmişler ve bunu bütün dünyaya anlatmaktan da kaçınmıyorlar.Biz insanlarda bunu bile bile aynı hataları tekrar etmekten geri kalmıyoruz.Kendi yurdunun,malının,mülkünün,dininin,örfünün,adetinin,geleneğinin vs değerini bilmezsen onları kaybetmeye mahkumsun demektir.Bunun için suçlu aranmamalı.


İslam düşmanlarının davaları için nasıl çalıştıklarını ve nasıl zorluklara katlandıklarını görecek, bizleri birbirimize düşürmek için neler yaptıklarını göreceksiniz.Objektif bir gözle bakınca anlatılan olayların bugünde yaşandığını göreceksiniz şekilleri farklı olsada. Tüm müslümanlara tavsiye edeceğim bir eser


Kitapta Osmanlı olarak alınmış fakat günümüzdeki Müslümanlar üzerinde oynanan oyunlara da ışık tutuyor.İslami yapı içinde görünüp Vahhabiliğin temellerini nasıl attığını çok güzel bir şekilde anlatmış Hampher.Böylece günümüzdeki bazı İslami din adamları hakkındada şüpheler oluşturuyor.Kimin gerçek din savunucusu olduğunu öğrenmemiz için sözlerini akıldan önce ayet,sünnet süzgecinden geçirmemiz gerektiği dersini veriyor insana.Sadece bu kadar değil tabi.Daha bir çok gerçeği insana gösteriyor. Kitabın doğruluğu konusunda şüphe var ama bana çok çok gerçekci geldi.Okuyanların bir çoğunada öyle geleceğini düşünüyorum.Fakat asıl olan o zamanda oyunlar bu kadar çok iken, günümüzde hiç boş durmayan batıl güçlerin üzerimizdeki oyunları ne kadar büyük bir seviyeye gelmiştir…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

*

*