Telif Bildirimi ve Kitap Kaldırma İstekleri İçin
Kör Melek

Kategori: Edebiyat Yazar: Tahar Ben Jelloun Yayınevi: Iletişim Yayınları

Kör Melek

  • çevirmen: Nurten Çağlar
  • Yayın Tarihi: 31.12.1996
  • ISBN: 9789754705706
  • Dil: TÜRKÇE
  • Sayfa Sayısı: 177
  • Cilt Tipi: Karton Kapak
  • Kağıt Cinsi: 3. Hm. Kağıt
  • Boyut: 13 x 19 cm
Tanıtım Bülteni
Faslı yazar Tahar Ben Jelloundan bir mafya romanı Yer, mafyanın anayurdu İtalyada küçük bir köy. Başrolde, kocası cinayete kurban giden dul bir kadın ya da kendi korkularıyla kendi ahlaki çöküşünü hazırlayan bir toplum Kör Melek, gerçeği yalnızca gerçeği tüm boyutlarıyla belgesellerin, üstesinden gelemeyeceği bir derinlikle yansıtıyor.
Kitap Adı Format Boyut Bağlantı
Kör Melek PDF 7.35 MB İndir
Kör Melek EPUB 8.21 MB İndir
Kör Melek MOBİ 6.48 MB İndir
Kör Melek ODF 6.91 MB İndir
Kör Melek DJVU 8.64 MB İndir
Kör Melek RAR 5.62 MB İndir
Kör Melek ZIP 5.19 MB İndir

Sponsorlu Kitaplar

Satıcı Kitap Adı Bağlantı
BKM Kitap Sessizlik Artık Sensizlik Satın Al
Kitapyurdu Yüreğin Yorgunluk Görmesin Satın Al

Kitap Yorumları - (2 Yorum)


Küçük (yaşanmış) hikayelerden oluşan, sicilya adasında ki mafyanın hayatı insanlara nasıl zehir ettiğini, hükümetle nasıl iç içe olduğunu anlatan bir kitap. istediğini yaptırmak için çocuk ve kadın dahi öldüren; racona ters denilen her şeyin yapıldı acımasızlığın zirvede olduğu zamanları anlatmış yazar. Fransız yazar her ne kadar başka ülkeden olsanada konuya hakim sayılır. macere kitabından çok drama denmeli dence bu kitaba. Meraklısına tavsiye edilir.


Bu roman İtalya’da mafyanın devlete ve millete hakim olduğu ve kan kusturduğunu anlatıyor. Ama anlatım bir romandan ziyade anı veya gezi yazısı şeklinde. Yazarı İtalya’ya gezmeye davet ediyorlar. O gezisinde İtalya da yaşanan trajik ve kanlı olayları yerinde inceleyerek yaşamış gibi anlatıyor. Kitapta birbirinden bağımsız 15 kısa yaşanmış cinayet olayları anlatılıyor.Bunların birinde ölümün kol gezdiği yerlerde, masumca ve suçsuzca öldürülen çocuklar anlatılmış. Bu çocuklara cinayet ruhu işletilmiş. Okula giderken ekmek götürür gibi silah götürüp birbirlerini vurmaları anlatılıyor. Günahsızca ölen çocuklar gökyüzüne melek olarak çıkıyor. Ama yukarılarda ya elektrik direğine ya da yerden sıkılan kurşunlara hedef oluyorlar.Macera sevenler kaçırmasın!!!!!!!!!!!!!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

*

*