Küstah Amerika

Kategori: Siyaset Yazar: Rolf Winter Yayınevi: Kitabevi Kelepir

Küstah Amerika

  • çevirmen: Yasemin Kara
  • Dil: TÜRKÇE
  • Sayfa Sayısı: 240
  • Cilt Tipi: Karton Kapak
  • Kağıt Cinsi: 3. Hm. Kağıt
  • Boyut: 12.5 x 19.5 cm
Tanıtım Bülteni
Mark Twain Amerikan siyasi akidesini şöyle formüle ediyor:- İnsan hayatının amacı nedir?Zengin olmak.- Nasıl?Eğer becerebilirsek şerefsizce, mecbur olursak namuslu yoldan.- Tek ve gerçek Tanrı kimdir?Tanrı paradır. Altın, dolar ve hisse senedi. Baba, oğul ve ruhları." Mark Twain"Japon sivillerin komple ortadan kaldırılması gerekir." Başkan Roosevelt'in danışmanı - 1945"Siyah renkli deriye sahip bir insan beyazlardan daha az değerlidir ve bu yüzden onun, insani temel haklardan yararlanmasına engel olunabilir. Ona karşı zorbalık yapılabilir. Hatta öldürülebilir de."New York Times"Ya oy sandığı ya da fişekler. Oy sandığıyla bir şey değişmezse, korkarım silah kullanarak bazı değişiklikler gelecektir." Malcolm X"KÜSTAH AMERİKA" Rolf Winter'in haftalarca en çok satan kitaplar listesinde yeralmış en önemli eserlerinden biridir.
Kitap Adı Format Boyut Bağlantı
Küstah Amerika PDF 9.96 MB İndir
Küstah Amerika EPUB 11.13 MB İndir
Küstah Amerika MOBİ 8.79 MB İndir
Küstah Amerika ODF 9.38 MB İndir
Küstah Amerika DJVU 11.72 MB İndir
Küstah Amerika RAR 7.62 MB İndir
Küstah Amerika ZIP 7.03 MB İndir

Sponsorlu Kitaplar

Satıcı Kitap Adı Bağlantı
BKM Kitap Sessizlik Artık Sensizlik Satın Al
Kitapyurdu Yüreğin Yorgunluk Görmesin Satın Al

Kitap Yorumları - (5 Yorum)


kapitalizme ve tüketiciliğe karşı yazılmış bir kitap. araştırma konularında kaynak olarak bile kullanılabilir. eleştiri anlamında çok doğru tespitler var.


ilginç bir öz eleştiri. Tavsiye ederim.


demokrasi ağzıyla neler yapıldığına dair bir kitap… bölüm için bile alınır, harika bir arşiv eseri olur üstelik birinci baskı 92’de!


Kapitalizmin yansımalarını bulacağınız bu eser 10 üzerinde 4 puanı zor alacak bir eser. Para kazanmaya dini ritüelleri de katan bir anlayış olarak bakış açısı getirilmiş bir eser.


Amerikaya has bencil oyunları ve bu oyunlardaki aktörleri kendi vatandaşları yazar tarafından açıklanması biraz manidar.Amerika içindeki ülke yönetimi ve Sermaye piyasasındaki kişilerin insancıl duyguların bir kenara bırakılıp sömürü düzeni kurulmasını anlatan ve beğeni ile okunabilen bir kitap tavsiye ederim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

*

*