Necip Fazıl Kısakürek

Kategori: Edebiyat Yazar: Mustafa Miyasoğlu Yayınevi: Akçağ Yayınları

Necip Fazıl Kısakürek

  • Yayın Tarihi: 01.04.2009
  • ISBN: 9789753382670
  • Dil: TÜRKÇE
  • Sayfa Sayısı: 304
  • Cilt Tipi: Karton Kapak
  • Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
  • Boyut: 14 x 20 cm
Tanıtım Bülteni
Necip Fazıl Kısakürek (1904-1983), şiiri ve düşüncesi kadar, dünya görüşüne bağlı mücadelesi ile dikkatleri üzerine çekmiş ender şahsiyetlerden biridir.Çağdaş edebiyatımızın yüz akı olan eserleri ile dünyaya bakış tarzı, ölümünden sonra ilgi çekici incelemelere konu olmaktadır. Orijinal eserleri ile nev-i şahsına münhasır kişiliği de buna imkân vermektedir. Bu kitap, böylesi bir çalışmanın ilk örneklerindendir."Gaiblerden bir ses"in cazibesine kapılarak bir ömür sanat ve iman mücadelesi veren Necip Fazıl Kısakürek üzerine bir deneme...Beklenen sanatkârdan Sultanü’ş-Şuera’ya, büyük şairden büyük mütefekkir ve üstün sanatkâra yürüyüşün hikâyesi...Kahraman ahlâkını yepyeni bir neslin özlemi haline getiren, iman ve aksiyonu ile büyük yankılar uyandıran Necip Fazıl’ı ve ölümüyle millî bir sembol oluşunu anlatma çabası...Bu kitap, destanlık bir mücadelenin gerisindeki şahsiyete ve eserine yaklaşma denemesi olarak ilktir ve yıllarca süren bir hazırlığın ürünüdür. Onun oluşturduğu çevrede eser verenlerden olan Mustafa Miyasoğlu, üstadı anlatan bu kitabında, bir sanat ve kültür hareketini de adlandırmaya çalışıyor. Bu yönüyle öteki derleme ve incemelerden ayrı bir tutum ortaya koyuyor.
Kitap Adı Format Boyut Bağlantı
Necip Fazıl Kısakürek PDF 12.62 MB İndir
Necip Fazıl Kısakürek EPUB 14.10 MB İndir
Necip Fazıl Kısakürek MOBİ 11.13 MB İndir
Necip Fazıl Kısakürek ODF 11.88 MB İndir
Necip Fazıl Kısakürek DJVU 14.84 MB İndir
Necip Fazıl Kısakürek RAR 9.65 MB İndir
Necip Fazıl Kısakürek ZIP 8.91 MB İndir

Sponsorlu Kitaplar

Satıcı Kitap Adı Bağlantı
BKM Kitap Sessizlik Artık Sensizlik Satın Al
Kitapyurdu Yüreğin Yorgunluk Görmesin Satın Al

Kitap Yorumları - (2 Yorum)


üstadın hayatını anlatan bir çok kitap okudum. ama herhalde en sıcak samimi mustafa miyasoğlunun bu kitabıydı. herkesin okuyabileceği bir anlatım, tavsiye ederim.


Biyografiden farklı daha doğrusu fazla bir kitap.Üstadı daha iyi tanıma imkanı sağladı.Hepsinden önemlisi nasıl üstad olduğunu anlamamı sağladı.Necip Fazıl KISAKÜREK’ İ anlamak, tanımak isteyen herkesin okuması gereken bir kitap.En azından edebiatı anlamak isteyenlerin mutlaka n.f.k.’yı anlamsı gerektiğini anlatıyor diyebilirim.Ayrıca eserlerine dair çok güzel açılımlar mevcut.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

*

*