Niyazi-i Mısri Divanı

Kategori: Edebiyat Yazar: Kenan Erdoğan Yayınevi: Akçağ Yayınları

Niyazi-i Mısri Divanı

  • Yayın Tarihi: 07.02.2019
  • ISBN: 9786053382317
  • Dil: TÜRKÇE
  • Sayfa Sayısı: 445
  • Cilt Tipi: Karton Kapak
  • Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
  • Boyut: 16 x 23.5 cm
Tanıtım Bülteni
Türk Edebiyatının milli zevki ve milli ruhu en çok gösterebilen ve en çok araştırmaya layık olan Tasavvuf Edebiyatı üzerinde, ülkemizde gereği gibi ciddi araştırmalar yapılmamış ve bu konuda müstakil bilimsel çalışmalar da yapılmamıştır.Akademisyen Doç. Dr. Kenan ERDOĞAN’ın bu çalışması; bir Yûnus takipçisi olup, onu en iyi taklit ve temsil eden, fakat aynı zamanda Divan şiirini, özellikle Fuzuli’yi iyi bilen ve bu tarzda çok güzel şiirler yazabilen Niyazî-i Mısrî ve Divanı üzerinde yoğunlaşmaktadır.
Kitap Adı Format Boyut Bağlantı
Niyazi-i Mısri Divanı PDF 18.47 MB İndir
Niyazi-i Mısri Divanı EPUB 20.64 MB İndir
Niyazi-i Mısri Divanı MOBİ 16.30 MB İndir
Niyazi-i Mısri Divanı ODF 17.38 MB İndir
Niyazi-i Mısri Divanı DJVU 21.73 MB İndir
Niyazi-i Mısri Divanı RAR 14.12 MB İndir
Niyazi-i Mısri Divanı ZIP 13.04 MB İndir

Sponsorlu Kitaplar

Satıcı Kitap Adı Bağlantı
BKM Kitap Sessizlik Artık Sensizlik Satın Al
Kitapyurdu Yüreğin Yorgunluk Görmesin Satın Al

Kitap Yorumları - (5 Yorum)


Prof.Dr. Kenan Erdoğan hocamıza çalışmasından dolayı müteşekkiriz. Kitabın ciltli baskısıda olursa uzun süreli okumalarda elimizde çabucak yıpranmamış olur.


Anadolu irfanından feyz almak isteyen birinin en başta edinmesi gereken iki eserden biri Yunus Divanı diğeri Niyazi Divanıdır. Bu eserde çok güzel hazırlanmış ve pek çok yazma divandan faydalanılmış. En başta yazar olmak üzere emeği geçenlere teşekkür ederim. Umarım bu topraklarda yaşayan herkes bu irfan kaynağından haberdar olur zira; Mısrî’ye uyan kişinin / Gider çürüğü işinin.


tasavvuf edebiyatı sevenlere tavsiye


Türk Edebiyatının milli zevki ve milli ruhu en çok gösterebilen ve en çok araştırmaya layık olan Tasavvuf Edebiyatı üzerinde, ülkemizde gereği gibi ciddi araştırmalar yapılmamış ve bu konuda müstakil bilimsel çalışmalar da yapılmamıştır.
Akademisyen Doç. Dr. Kenan ERDOĞAN’ın bu çalışması; bir Yûnus takipçisi olup, onu en iyi taklit ve temsil eden, fakat aynı zamanda Divan şiirini, özellikle Fuzuli’yi iyi bilen ve bu tarzda çok güzel şiirler yazabilen Niyazî-i Mısrî ve Divanı üzerinde yoğunlaşmaktadır.


meraklıları için bulunmaz harika bir kitap. Almazsanız bir daha zor bulursunuz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

*

*