Ölümcül Öyküler

Kategori: Edebiyat Yazar: Edgar Allan Poe Yayınevi: Kabalcı Yayınları

Ölümcül Öyküler

  • çevirmen: Hamide Koyukan
  • Yayın Tarihi: 31.12.1999
  • ISBN: 9789757942887
  • Dil: TÜRKÇE
  • Sayfa Sayısı: 164
  • Cilt Tipi: Karton Kapak
  • Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
  • Boyut: 13.5 x 19.5 cm
Tanıtım Bülteni
Morgue Sokağı Cinayeti, Altın Böcek, Arthur Gordon Pym'in yazarı Edgar Allan Poe kısacık hayatına (1809-1849) özgünlüğü yadsınamaz yapıtlar sığdırdı. Baudelaire'in deyişiyle, "insanın kendisiyle çelişme ve çekip gitme hakkına saygı göstermeyen" bir toplumda Poe'nun yaşamı bir çöl insanınınki gibiydi. Amerika'nın değişik kentlerinde, Avrupa'da, hatta Rusya'da hep yeniden başlamak istedi. Ama boşuna! Disipline gelmeyen bir zekayı kimse kabul etmek istemiyordu. Gerçek hayatında neler yaşamış olursa olsun yapıtlarında dört saplantıyı işledi: kadın, suç, ölüm ve sanat. Poe'dan yeni öyküler bekleyenlerin kaçırmaması gereken bir kitap. "Tekrar ediyorum, hiç kimse insan yaşamının ve doğanın istisnalarını daha büyülü anlatmadı." Charles Baudelaire
Kitap Adı Format Boyut Bağlantı
Ölümcül Öyküler PDF 6.81 MB İndir
Ölümcül Öyküler EPUB 7.61 MB İndir
Ölümcül Öyküler MOBİ 6.01 MB İndir
Ölümcül Öyküler ODF 6.41 MB İndir
Ölümcül Öyküler DJVU 8.01 MB İndir
Ölümcül Öyküler RAR 5.21 MB İndir
Ölümcül Öyküler ZIP 4.80 MB İndir

Sponsorlu Kitaplar

Satıcı Kitap Adı Bağlantı
BKM Kitap Sessizlik Artık Sensizlik Satın Al
Kitapyurdu Yüreğin Yorgunluk Görmesin Satın Al

Kitap Yorumları - (2 Yorum)


poe üst bir anlatım ve kurgu tarzına sahiptir, doğrusu gerçekten anlaşıldığı taktirde çok az yazar Poe kadar büyüleyici ve etkileyici bir yazım tarzına sahiptir, bu kitapta da bazı çıkmazlara girilse de yine Poe’nun kendine özgü kurgusu ve üst dili ciddi bir tat vermekte, öyküseverler ve edebiyatseverlerin okuması gereken yapıtlardan.


kitabın arka kapağında Charles Baudelaire ‘in “tekrar ediyorum , hiç kimse insan yaşamının ve doğanın istisnalarını böyle büyülü anlatmadı” dese de Edgar Allan Poe’nin bu eseri bana gerçekçi bir istisna yaşatmadı.Maalesef dili hafif olsa bile anlaşılması güç olaylar var.Bazen fazla abartı be bazen de aşırı betimleme.Maalesef bu eser için eğlenceli ve okunması gerekir yorumunu yapamayacağım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

*

*