Otomatik Portakal

Kategori: Edebiyat Yazar: Anthony Burgess Yayınevi: Bilgi Yayınevi

Otomatik Portakal

  • çevirmen: Aziz Üstel
  • Yayın Tarihi: 01.06.2001
  • ISBN: 9789754946093
  • Dil: TÜRKÇE
  • Sayfa Sayısı: 224
  • Cilt Tipi: Karton Kapak
  • Kağıt Cinsi: 3. Hm. Kağıt
  • Boyut: 10.8 x 18.8 cm
Tanıtım Bülteni
Otomatik Portakal, yaşantısını şiddet ve seks üzerine kuran bir delikanlı ile onu, beyni yıkanmış bir makine haline getirmek isteyen bir yöntemin romanıdır. Süper bir toplumun parıltılı görünümü altındaki yalnız ve umarsız insanın, cinsel, ekonomik ve politik topoğrafyasını çizerken, ruhsal yıkımlarda bile yeni bir dünya yaratma ülküsünü alabildiğine canlı tutuyor.
Kitap Adı Format Boyut Bağlantı
Otomatik Portakal PDF 9.30 MB İndir
Otomatik Portakal EPUB 10.39 MB İndir
Otomatik Portakal MOBİ 8.20 MB İndir
Otomatik Portakal ODF 8.75 MB İndir
Otomatik Portakal DJVU 10.94 MB İndir
Otomatik Portakal RAR 7.11 MB İndir
Otomatik Portakal ZIP 6.56 MB İndir

Sponsorlu Kitaplar

Satıcı Kitap Adı Bağlantı
BKM Kitap Sessizlik Artık Sensizlik Satın Al
Kitapyurdu Yüreğin Yorgunluk Görmesin Satın Al

Kitap Yorumları - (5 Yorum)


Beğenenlere bir de ingilizce aslını okumalarını tavsiye ederim. Ayrıca filmi de bir çok uyarlamadan farklı olarak mükemmel.


İçerik olarak gerçekten güzel, dili biraz farklı ama yine çok beğendim. Bu baskıya sahip olmak da bir ayrıcalık bulursanız bilgi yayınlarından alın


Baş aktör Alex, çok güzel bir hitap şekliyle birinci ağızdan hayatını anlatıyor.Bir solukta okunacak güzel bir kitap.Ben hava alanına giderken yolda okuyup bitirmiştim.Tavsiye ederim..


şiddetin yazınsal belgeseli niteliğindeki otomatik portakal, daha en başından, yani isminden gösteriyor bize ne kadar da acımasız olduğunu. mekanikleşmiş bir toplumun, dna kodlarına şiddet tohumları serpiştirilmiş, aynı tekdüze kalıptan çıkma doldurulmuş bebekleri olduğumuzu anlatıyor kitap ve ekliyor; istediğimiz kadar uğraşalım şiddete meyilliyiz biz. kanımızda var bu.


Sıradışı bir kitap. Vahşi ve farklı. Üniversitedeyken bir çok hocam bu kitabı tartışmak bile istememişti. Hatta okumamamızı ciddi ciddi savunanlar vardı. Ama ben filmini beğeniyle izlemiştim kitabını da aynı beğeniyle okudum. Size de tavsiye ederim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

*

*