Paris Bir Şenliktir

Kategori: Edebiyat Yazar: Ernest Hemingway Yayınevi: Bilgi Yayınevi

Paris Bir Şenliktir

  • çevirmen: Saydam Özel
  • Yayın Tarihi: 31.10.2016
  • ISBN: 9789752206694
  • Dil: TÜRKÇE
  • Sayfa Sayısı: 280
  • Cilt Tipi: Karton Kapak
  • Kağıt Cinsi: 3. Hm. Kağıt
  • Boyut: 13.3 x 19.5 cm
Tanıtım Bülteni
Patrick ve Seán Hemingway tarafından büyük beceriyle ve zarafetle üretilen ‘düzeltilmiş’ basım hakkında söylenilecek ilk şey, adına yakışır olduğu; almaya fazlasıyla değer.”The Atlantic’ten Christopher Hitchens Ernest Hemingway’in 1920’lerdeki Paris’le ilgili olup 1964’te ölümünden sonra yayımlanan klasik anıları, en sevilen eserlerinden biri olmayı sürdürüyor. Eserin metninde Hemingway’in kişisel evrakının 1979’da ortaya çıkmasından beri yapılan değişiklikler, metin yayımlanmadan önce araştırıcılar tarafından incelenip tartışıldı. Şimdiyse düzeltilmiş yeni özel bu basım, orijinal elyazmasını yazarın yayımlanmasını düşündüğü şekilde sunuyor. Bu kitapta Ernest’in yaşayan tek oğlu olan Patrick Hemingway’in kişisel önsözü ile yazarın torunu ve editör Seán Hemingway’in tanıtımı da yer alıyor. Ayrıca Hemingway’in oğlu Jack, ilk karısı Hadley, F. Scott Fitzgerald ve Ford Madox Ford ile yaşadıklarını gün yüzüne çıkaran, tamamlanmamış, daha önce hiç yayımlanmamış bir dizi eskiz yanı sıra sanatı konusunda  ilk başlardaki denemeleriyle ilgili derin görüşlü anıları da var. Düzeltilmiş bu basım, Paris’in Birinci Dünya Savaşından sonraki coşkun ruh halini, Hemingway’in örneklediği dizginlenemez yaratıcılığı ve bastırılamaz tutkuyu parlak şekilde hissettiriyor.
Kitap Adı Format Boyut Bağlantı
Paris Bir Şenliktir PDF 11.62 MB İndir
Paris Bir Şenliktir EPUB 12.99 MB İndir
Paris Bir Şenliktir MOBİ 10.25 MB İndir
Paris Bir Şenliktir ODF 10.94 MB İndir
Paris Bir Şenliktir DJVU 13.67 MB İndir
Paris Bir Şenliktir RAR 8.89 MB İndir
Paris Bir Şenliktir ZIP 8.20 MB İndir

Sponsorlu Kitaplar

Satıcı Kitap Adı Bağlantı
BKM Kitap Sessizlik Artık Sensizlik Satın Al
Kitapyurdu Yüreğin Yorgunluk Görmesin Satın Al

Kitap Yorumları - (5 Yorum)


Parisde kısa bir gezinti .Kitap güzel ve akıcı


Hemingway’in sevdiğim nadir eserlerinden biri oldu. Paris sokaklarında gezintiye çıkarıyor okuyucuyu.


Ernest bu romanda kimsenin kendi yaşamı hakkında bilmediklerini yazmış. Yer yer beni sıktı ve vakit kaybı olduğunu düşündürttü. Yine de Ernest hayranları için ideal. Paris hayranları için ise (benim gibi) hayal kırıklığı olabilir.


Kitapta Hemingway 1921-1926 yılları arasında Paris’te yaşadığı döneme ait anılarını öyle güzel tasvirlerle anlatmış ki birebir onunla yaşıyorsunuz. Her kitabı farklı duygular bırakıyor yalın ve vurucu dili kitaplarını gerçek üstü boyuta taşıyor. Kitapta harika fotoğraflar ve orjinal metinler var. En çok sevdiğim kitaplarından biri oldu.Tavsiyemdir okuyun.


Hemingway’in özellikle gençlik dönemi yaşamına ışık tutan birbirinden ilgi çekici anı ve öyküler.Aynı zamanda yazar dostu Fitzgerald’a dair de birçok bölüm yer almaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

*

*