Pisagor Ve Teoremi

Kategori: Bilim & Mühendislik Yazar: Paul Strathern Yayınevi: Gendaş Yayınları

Pisagor Ve Teoremi

  • çevirmen: Osman Çakmakçı
  • ISBN:
  • Dil: TÜRKÇE
  • Sayfa Sayısı: 80
  • Cilt Tipi: Karton Kapak
  • Kağıt Cinsi: 3. Hm. Kağıt
  • Boyut: 13.5 x 19.5 cm
Tanıtım Bülteni
a2+b2=c2Hemen hemen hepimiz Pisagor Teoremi'ni duymuşuzdur. Bu teoreme göre, bir üçgende hipotenüsün karesi diğer iki kenarın karelerinin toplamına eşittir. Ama çoğumuz bu teoremin ve denklemin önemini, günümüzde dünyayı görüş tarzımız üstündeki müthiş etkiyi bilemeyiz.Pisagor Batı dünyasının ilk matematikçisi ve filozofuydu. "Soyut uslamlama" ve "tümdengelimli ispat" gibi kavramları oluşturan eseri, insanlığın dünyaya bakışını değiştirdi.
Kitap Adı Format Boyut Bağlantı
Pisagor Ve Teoremi PDF 3.32 MB İndir
Pisagor Ve Teoremi EPUB 3.71 MB İndir
Pisagor Ve Teoremi MOBİ 2.93 MB İndir
Pisagor Ve Teoremi ODF 3.13 MB İndir
Pisagor Ve Teoremi DJVU 3.91 MB İndir
Pisagor Ve Teoremi RAR 2.54 MB İndir
Pisagor Ve Teoremi ZIP 2.34 MB İndir

Sponsorlu Kitaplar

Satıcı Kitap Adı Bağlantı
BKM Kitap Sessizlik Artık Sensizlik Satın Al
Kitapyurdu Yüreğin Yorgunluk Görmesin Satın Al

Kitap Yorumları - (4 Yorum)


Eğlenceli bir kitaptı. 7-8 yıl kadar önce sıkılmadan okumuştum.


hem tarih hem bilim.. okunmsı çok zevkli incecik ama eğici bir eser. bilim adamlarının ne kadar absürt hareket edebileceğini göstermesi bakımından önemli bence. ayrıca matematiğin yorumunu da bulabilirsiniz içinde..


Pisagor hakkında yeterli bilgi bulunamadığından yazar biraz afaki olarak tahmin ve kendi düsüncelerini yazmıs örnegin pisagorun kendi etrafında bir din olusturmak istemesi ve bununla ilgili kurallara yer vermesi günümüz sartlariyla degerlendirilince komik sonuclar ortaya cikiyo pisagor hakkinda ki matematigin genel anlamda mimarlarindan bilgi almak icin okunabilecek eglenceli bi kitap…


İlk filozoflardan Pisagor hakkında elde bulunan bilgilerin kısıtlı olması nedeniyle daha çok pisagorculuğu tanıtıyor. Matematik, geometri, müzik, din ve felsefe alanına katkıları ayrıntıları ile anlatılıyor. Bilgiler kronoloji ilede zenginleştiriliyor. Sayıların Pisagorcuların dünyasındaki önemi açıklanıyor. Özellikle matematik ve Pisagor ilişkisini merak edenler çok fazla faydalanacaklardır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

*

*