Safahat (Ciltsiz)

Kategori: Edebiyat Yazar: Mehmet Akif Ersoy Yayınevi: Akçağ Yayınları

Safahat (Ciltsiz)

  • Yayın Tarihi: 07.07.2021
  • ISBN: 9789753380348
  • Dil: TÜRKÇE
  • Sayfa Sayısı: 544
  • Cilt Tipi: Karton Kapak
  • Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
  • Boyut: 13.5 x 21 cm
Tanıtım Bülteni
SAFAHAT, görünüşte 7 ayrı kitaptan oluşmaktadır. Ama o, bir bütündür. SAFAHAT’a bütünlük kazandıran ise, bizi biz kılan, ciddi anlamda imandan beslenen idealizmin terbiyesinde oluşmuş değerler ile çözülüşün girdabında yaşanan hayat karmaşasının karşı karşıya gelmesi, daha yerinde bir ifadeyle, çatışmasıdır.SAFAHAT’taki her manzume, hatta uzun manzumelerde dahi kendi içinde bir bütünlük manzarası arz eden her parça bu çatışmanın bir yönünü ifade eder.Bu bakımdan SAFAHAT, ne manzum hikâyelerden oluşan bir kitap, ne bir şiir mecmuası, ne bir roman, ne de başka bir eserdir. O, SAFAHAT’tır. Yani türünün özellikleri yalnız kendi içindedir ve orijinaldir; kendi kültürüne ve iklimine bağlı, dürüst, mes’uliyet duygusu yüklü, son derece duyarlı ve samimi, vatan sevgisi ile dolu olan Mehmed Akif Ersoy’un arzu, istek, şikâyet, haykırış, keder, sevinç, ideal gibi zihnî ve kalbî hallerinin ifadesi edebî bir metindir.Bu metne bir tür adı bulmak mecburiyeti varsa, ya ona 20. yüzyıl başlarında iki kültür dairesinin birleşme noktasında ortaya çıkan, kaidesi kendi içinde bir DESTAN veya eserin isminden hareketle SAFAHAT demek yerinde olur.Bu eser, taşıdığı değer, uyandırdığı akislerle böyle bir değerlendirmeyi fazlasıyla hak etmiştir.
Kitap Adı Format Boyut Bağlantı
Safahat (Ciltsiz) PDF 22.58 MB İndir
Safahat (Ciltsiz) EPUB 25.23 MB İndir
Safahat (Ciltsiz) MOBİ 19.92 MB İndir
Safahat (Ciltsiz) ODF 21.25 MB İndir
Safahat (Ciltsiz) DJVU 26.56 MB İndir
Safahat (Ciltsiz) RAR 17.27 MB İndir
Safahat (Ciltsiz) ZIP 15.94 MB İndir

Sponsorlu Kitaplar

Satıcı Kitap Adı Bağlantı
BKM Kitap Sessizlik Artık Sensizlik Satın Al
Kitapyurdu Yüreğin Yorgunluk Görmesin Satın Al

Kitap Yorumları - (5 Yorum)


Kütüphanenin demirbaşı olmalı


Her kitaplıkta muhakkak bulunması gereken bir eser.


Tam bir şiir dehasıyla yazılmış dizeler, şiirler. Her gencin kütüphanesinde bulunması gereken kitap. Baskısı da güzel ve ideal.


Hem kendi kitaplıklarımızda hem de erken yaşlarında çocuklarımızın kitaplığında yer alması gereken başucu eseri..Ruhun şad mekanın cennet olsun üstad..


Safahat her insanın kütüphanesinde olması gereken bir eser.Ayrıca okurken sözlük açmanıza gerek kalmıyor hemen altında Türkçe karşılığı yazıyor yabancı kelimelerin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

*

*