Telif Bildirimi ve Kitap Kaldırma İstekleri İçin
Son Büyülü Günler

Kategori: Edebiyat Yazar: Cihan Aktaş Yayınevi: Nehir Yayınları - Kelepir

Son Büyülü Günler

  • Yayın Tarihi: 01.02.1995
  • ISBN: 9789755511177
  • Dil: TÜRKÇE
  • Sayfa Sayısı: 170
  • Cilt Tipi: Karton Kapak
  • Kağıt Cinsi: 3. Hm. Kağıt
  • Boyut: 12.5 x 19.5 cm
Tanıtım Bülteni
"Ola ki büyü yoktu da kitaplarla büyülenmiş, daha görmeyi gereğince öğrenememiş bakışlar vardı, hastalıklı ve çocuksuluğa zorunlu, büyümeyi beceremeyen türde okurların bakışları.Sağlıklı bakış nedir öyleyse, söyler misin?Renklerin, şekillerin, dağların, insanların, seslerin solmasını, silinmesini, dağılmasını izlemekten korkuşum, bozulurken nesnelerin katı gerçekliğini duyurtan o yanılsamalı büyü yüzünden. Mezhep ve milliyet çekişmelerini, yobazlık ve cehaleti, kadınların çilekeşliğini, gençlerin ayaklığını, velhasıl küçük yerlere has her türlü olumsuzluğu süzüp eritiyor içinde, değiştiriyor ya da yok ediyor o büyü. Yine de hayatın hiçbir döneminde yakalanamayacak bir gerçekliği var o büyünün. Her şeyi elinle koymuş gibi bulacağına emin yarım yamalak, sakar bir bakışla baktığın halde bile. Vakitsizce sonsuza karışan her şey gibi, son büyülü günlerin bilinmezliği yüzünden de sürekli bir sıkıntı oldu bunun karşılığı. Bir daha doğduğu, ait olduğunu hissettiği yere dönemeyenlerin, bu yüzden her yerde hep bir misafir haliyle tedirgin, bir işaret bir haber beklentisi içinde yaşamaya çalışanların tanıyacağı iflah olmaz sıkıntı."
Kitap Adı Format Boyut Bağlantı
Son Büyülü Günler PDF 7.06 MB İndir
Son Büyülü Günler EPUB 7.89 MB İndir
Son Büyülü Günler MOBİ 6.23 MB İndir
Son Büyülü Günler ODF 6.64 MB İndir
Son Büyülü Günler DJVU 8.30 MB İndir
Son Büyülü Günler RAR 5.40 MB İndir
Son Büyülü Günler ZIP 4.98 MB İndir

Sponsorlu Kitaplar

Satıcı Kitap Adı Bağlantı
BKM Kitap Sessizlik Artık Sensizlik Satın Al
Kitapyurdu Yüreğin Yorgunluk Görmesin Satın Al

Kitap Yorumları - (5 Yorum)


Hayatın ancak bir kadının fark edebileceği inceliklerini taşır hikayelerine Cihan Aktaş..Yüreğine sağlık ..Kalemine bereket..


Genelde ana kahramanı kadın olan, geçmişi hatırlayan, sorgulayan hikayeler. Yatılı okumak için çocuk yaşta ailesinden ve memleketinden ayrılan birisi olarak beni en çok ilk hikaye etkiledi.


Kitapta, yaşamdan istediklerini elde edememiş, istediği bir hayata ulaşamamış insanların hikayeleri konu edinilmiş. Etkileyici bir kaç hikayeden oluşmakta. Konu olarak tek cinse hitap etmiyor. Hem erkeklere hem de bayanlara hitap eden samimi bir dille yazılmış akıcı bir kitap.


Bir durum hikayecisi olarak nitelendirdiğim Cihan Hanım’ın bu kitabı sizi iç hesaplaşmaya götüren bir kaç hikayeden oluşuyor..


güzel bir kitap.anlatımı çok hoş.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

*

*