Terörün Soldurduğu Yıllar

Kategori: Siyaset Yazar: Sefa Kaplan Yayınevi: Beyan Yayınları

Terörün Soldurduğu Yıllar

  • Dil: TÜRKÇE
  • Sayfa Sayısı: 144
  • Cilt Tipi: Karton Kapak
  • Kağıt Cinsi: 3. Hm. Kağıt
  • Boyut: 12.5 x 19.5 cm
Tanıtım Bülteni
İttihat-Terakki'den başlayarak, yakın tarihimiz iri bir çınardan zamanlı-zamansız dökülen solgun yapraklar gibi, "bitişik nizam" ilerliyor. Hapishane avlularını, Sansaryan Hanlarını, Ankara'nın Hergele Meydanı olarak ünlenen darağacı mekanlarını dolduran solgun yaprakları deşelediğimizde, yine "bitişik nizam" idamlara, gencecik vücutlara reva görülen zulümlere rastlıyoruz. Mizah dergilerine malzeme olan ifadesiyle, "son bağımsız Türk devleti", varlığını korumak için, varlığını var kılmak için inanılmaz sindirme ve baskı yöntemlerinden medet umdu, umuyor, belki de ummaya devam edecek. Yine meydanları sararmış çınar yaprakları dolduracak, yine kuşaklar boyu terörün soldurduğu yıllar kulaktan kulağa aktarılacak. Ya sonra?...
Satıcı Kitap Adı Bağlantı
Trendyol Terörün Soldurduğu Yıllar Satın Al
Kitapyurdu Terörün Soldurduğu Yıllar Satın Al
D&R Terörün Soldurduğu Yıllar Satın Al
Idefix Terörün Soldurduğu Yıllar Satın Al
BKM Kitap Terörün Soldurduğu Yıllar Satın Al
Hepsiburada Terörün Soldurduğu Yıllar Satın Al
Gittigidiyor Terörün Soldurduğu Yıllar Satın Al
N11 Terörün Soldurduğu Yıllar Satın Al
Amazon Türkiye Terörün Soldurduğu Yıllar Satın Al
Kitap Adı Format Boyut Bağlantı
Terörün Soldurduğu Yıllar PDF 5.98 MB İndir
Terörün Soldurduğu Yıllar EPUB 6.68 MB İndir
Terörün Soldurduğu Yıllar MOBİ 5.27 MB İndir
Terörün Soldurduğu Yıllar ODF 5.63 MB İndir
Terörün Soldurduğu Yıllar DJVU 7.03 MB İndir
Terörün Soldurduğu Yıllar RAR 4.57 MB İndir
Terörün Soldurduğu Yıllar ZIP 4.22 MB İndir

Sponsorlu Kitaplar

Satıcı Kitap Adı Bağlantı
BKM Kitap Sessizlik Artık Sensizlik Satın Al
Kitapyurdu Yüreğin Yorgunluk Görmesin Satın Al

Kitap Yorumları - (5 Yorum)


Terörün insanlara nasıl/ne gibi zararlar verdiğini anlatan faydalı bir kitap.


Güzel ve akıcı bir kitap olmuş ve fiyatı da çok uygun.Sayfa sayısı olarak az bir kitap.Bu nedenle fazla sıkılmadan okudum.Yalnız beni rahatsız eden tek şey kağıt kalitesinin kötü olması.


Görünen tema terör olsa da, konu bakımından dağınık şekilde yazılmış denemelerden-makalelerden oluşmuş bir kitap. 1990 yılında basılan bu kitap son yüz yılın hemen her konusuna ve iktidarına değinmiş ve eleştiriden ziyade bir şikayet havasında yazılmış. Baskı, dizgi ve kağıt kalitesi oldukça kötü olan kitabı okumak size çok şey kazandırmayacak.


kitap başlarda dünyadaki terör olaylarından bahsediyor sonra tamamen ülkemizden. Sonlara doğruda biraz yanlı olduğunu söyleyebiliriz. Ama verdiği tarihi bilgiler ilgi çekici. Devleti yönetenlerin halkına yaptığı zulümlerden bahsediyor. Darbelerin yanısıra Varlık Vergisin’den vs söz ediyor. Tavsiye edilebilir.


Bu kitabın yazarının taraflı olduğuna dair yorum son derece isabetsiz ve tutarsız bir eleştiri. Bir kere terör gibi bir konuda tarafsız kalmak ne kadar gerekli, onu tartışmak gerekiyor. Kitabın yaklaşımını ve üslubunu eleştiren bazı yorumlar var. Kitap terör olayını felsefi, psikololojik ve sosyo-psikolojik çerçeveden ele alıyor. Somut örnekler üzerinden de gidiliyor üstelik. Hal böyleyken yazar terörün tanımına çok takılmış demek de son derece yersiz bir eleştiri. Bunlara takılmadan serinkanlılıkla okunması gereken bir kitap.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

*

*