Telif Bildirimi ve Kitap Kaldırma İstekleri İçin
Tesettür ve Toplum

Kategori: Siyaset Yazar: Cihan Aktaş Yayınevi: Nehir Yayınları - Kelepir

Tesettür ve Toplum

  • Yayın Tarihi: 01.12.1992
  • ISBN: 9789755510750
  • Dil: TÜRKÇE
  • Sayfa Sayısı: 304
  • Cilt Tipi: Karton Kapak
  • Kağıt Cinsi: 3. Hm. Kağıt
  • Boyut: 12.5 x 19.5 cm
Tanıtım Bülteni
Elinizdeki kitap, birkaç yıl önce başörtüsü yasağının yoğun olarak gündemde olduğu, pek çok öğrencinin okullarından ayrılmak zorunda kaldığı 90'lı yıllarda başörtülü öğrencilerin kişisel trajedilerini ele alan bir çalışma şeklinde tasarlandı.Beş bölümde ele aldığımız çalışmamızın ilk bölümünde, başörtülü öğrenci olgusunu oluşturan faktörler üzerinde duruldu. İkinci bölümde ise başörtülü öğrencilerin toplumsal kökeni, modernizm, kentleşme, ekonomi ve aile gibi unsurlar incelendi. Üçüncü bölümde başörtülü öğrencinin hayatındaki değişmeler ele alındı. Bu bölümde başörtülü öğrencilerin okumaya, çalışmaya ve evliliğe ilişkin bakış açıları anlatıldı. Dördüncü bölümde öğrencinin başını örtmesinin ardından çevresinde gördüğü değişmeler ve bu yüzden yaşadığı zorluklar işlendi. Beşinci ve son bölümde ise, başörtülü öğrenci olgusunu daha geniş olarak açıklayıcı olması bakımından birkaç öğrenciyle yapılmış ayrıntılı söyleşilere yer verildi.Sahasında ilk sayılabilecek bu çalışma, başörtülü öğrencinin toplumsal kökenine ve geçirdiği yeniden toplumsallaşma sürecine bir yaklaşım denemesi olarak kabul edilmelidir.
Kitap Adı Format Boyut Bağlantı
Tesettür ve Toplum PDF 12.62 MB İndir
Tesettür ve Toplum EPUB 14.10 MB İndir
Tesettür ve Toplum MOBI 11.13 MB İndir
Tesettür ve Toplum ODF 11.88 MB İndir
Tesettür ve Toplum DJVU 14.84 MB İndir
Tesettür ve Toplum RAR 9.65 MB İndir
Tesettür ve Toplum ZIP 8.91 MB İndir

Sponsorlu Kitaplar

Satıcı Kitap Adı Bağlantı
BKM Kitap Sessizlik Artık Sensizlik Satın Al
Kitapyurdu Yüreğin Yorgunluk Görmesin Satın Al

Benzer Kitaplar
Kitap Yorumları - (4 Yorum)


tesettürün ülkemizdeki tarihini anlatıyor.devamında ise tesettür mağduru bir bayanın serüvenini kendi ağzından anlatıyor.bu konu da bilgilenmek istiyenlere güzel bir kitap


konuya ilgisi olan herkese tavsiye ederim..


ÜLKEMİZDE PEK ÇOK ALANDA TARTIŞMA KONUSU OLAN ÖRTÜNÜN 90’LI YILLARDA BAZI ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİ TARAFINDAN KULLANILMASI VE ÖĞRENCİLERİN SOSYAL -EKONOMİK -EĞİTİM DURUMLARI ÜZERİNDEN YAPILMIŞ BİR ARAŞTIRMA…HER NE KADAR KONUNUN BAŞLIKLA İLGİSİ EKSİK OLSA DA O DÖNEM Kİ ÖRTÜLÜLERİN FİKİRLERİNİ YANSITMASI AÇISINDAN ÇOK DEĞERLİ BİR KİTAP.


İçerik olarak beklediğimi bulamamıştım kitapta, konunun çok kapsamlı olarak, birçok yönüyle ele alındığını söylemek zor, benim en çok ilgimi çeken kısımlar, daha sonradan başörtüsü takan kadınlara ayrılan bölümlerde, onların fikirlerinin aktarıldığı kısımlardı, ama uzuluğuna rağmen yetersiz bir kitap olduğunu düşünüyorum. Baskı kalitesi iyiydi ve bu fiyata yine de alıp okunabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

*

*