Telif Bildirimi ve Kitap Kaldırma İstekleri İçin
Tevhid Ve Şirk

Kategori: Din Yazar: Salih Gürdal Yayınevi: Beyan Yayınları

Tevhid Ve Şirk

  • Yayın Tarihi: 19.01.2005
  • ISBN: 9789754730982
  • Dil: TÜRKÇE
  • Sayfa Sayısı: 79
  • Cilt Tipi: Karton Kapak
  • Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
  • Boyut: 13.5 x 21 cm
Tanıtım Bülteni
Tevhid ve Şirk basit iki olgu değil, evrenin düzeninin temeli olan olgulardır.Tevhid, basit bir "Allah birdir" inancı değil, bilinçsizce birtakim hareketler gerektiren bir inanç değil, evreni içindeki tüm varlıklarla A' dan Z' ye kapsayan bir sistemdir.Tevhid yeryüzü için bir düzen, bir dünya görüşü, bir yaşantı biçimi, bir inanç ve kurallar bütünüdür.Şirk de aynı şekilde, insanların ve toplumların hayatını tümüyle kuşatan dinin adıdır.
Kitap Adı Format Boyut Bağlantı
Tevhid Ve Şirk PDF 3.28 MB İndir
Tevhid Ve Şirk EPUB 3.66 MB İndir
Tevhid Ve Şirk MOBİ 2.89 MB İndir
Tevhid Ve Şirk ODF 3.09 MB İndir
Tevhid Ve Şirk DJVU 3.86 MB İndir
Tevhid Ve Şirk RAR 2.51 MB İndir
Tevhid Ve Şirk ZIP 2.31 MB İndir

Sponsorlu Kitaplar

Satıcı Kitap Adı Bağlantı
BKM Kitap Sessizlik Artık Sensizlik Satın Al
Kitapyurdu Yüreğin Yorgunluk Görmesin Satın Al

Kitap Yorumları - (4 Yorum)


Okunulması ve üzerinde uzun uzun düşünülmesi gereken bir eser.


Hassa bir konuda fikir edinmek istiyorsunuz okuyun ….


Tevhid anlayışı temelde Allah birdir ve O’ndan başka ilah yoktur anlamına gelmektedir ama bunu sığ bir şekilde anlamamak gerekir.. Yaşantımızda, çevremizde, evrende, kainatta, diğer canlılarda, madde ve mana alemlerinin bütününde Tevhidi görmekteyiz ve kitap tüm bunları yeterli ve gayet anlaşılır bir şekilde ele alıyor. Diğer yandan şirk olgusu sadece Allah’a ortak koşmak değil bunun yanında farkında olmadan yaptığımız bir çok şey bunun içerisine giriyor. Beni en çok etkileyen ise nefis ve şirk arasındaki ilişki oldu…Bu kitapta kavramların içi günlük hayattan örneklerle doldurulmuş ve bu da kitabın hayatımıza yön verecek bir konumda olmasını sağlamış


Zihin dantelamızı ören kıymetli eserlerden birisidir Salih Gürdal beyin bu eseri. İlk okuduğumuz vakitlerde, dilini anlamakta ne kadar da zorluk çeksek de, Tevhidin aslını güzel örneklemelerle ve şirkin vehametini delilleriyle sunarak eseri çekici kılmıştır. Müslümanların, yüreklerindeki şirk pasından kurtulmalarını ve Tevhidin nurlu berraklığını yerleştirme yollarını resmetmeye gayret edilmiştir eser yazarı.İlk sahifeleri, okuyucu üzerinde ‘anlaşılmaz’ fikri uyandırabilir; ama yılmadan okumaya devam edildiği vakit, yazarın muradı anlaşılacaktır. Tevhid yurduna, şirk bataklığını bertaraf ederek nasıl varılacağını öğrenmek isteyenler için eser sizi bekliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

*

*