Telif Bildirimi ve Kitap Kaldırma İstekleri İçin
Üç İhtilal Çocuğu

Kategori: Edebiyat Yazar: Cihan Aktaş Yayınevi: Nehir Yayınları - Kelepir

Üç İhtilal Çocuğu

  • Yayın Tarihi: 01.12.1992
  • ISBN: 9789755510668
  • Dil: TÜRKÇE
  • Sayfa Sayısı: 192
  • Cilt Tipi: Karton Kapak
  • Kağıt Cinsi: 3. Hm. Kağıt
  • Boyut: 12.5 x 19.5 cm
Tanıtım Bülteni
Unuttuklarımı hatırlamak gittikçe zorlaşıyor. Bazı şeyleri sürekli tekrar etmek, hatırlayıp anmak gerek. Biliyorum, kimse bir on sene önceki yerinde olmak zorunda değil. Ama hala içeride olanlar, kaçaklar, yurduna hasret yaşayanlar var. Geçmişine lanet okuyanlar, geçmişini müzayedeye çıkaranlar da var. Kimisi de, duyuyorum, para kazanmakta konum sahibi olmakta geç kalmak yüzünden küsmüş geçmişine.Biliyorum, onlardan hapislerde çürüyenler, arada yitenler, kim vurduya gidenler, kayıplara karışanlar, pişman olanlar. Onların köşe başlarında kilitlenen dilleri, elleri, bütün hayatları. Korkuları, özlemleri, yanılgıları, ihanetleri, arada kalmışlıkları, her ne varsa bir yerlerde kayıtlı. Hiç bir şey arada yitip gitmez hiç bir bulut aydınlığı lekeleyemez, biliyorum. Biliyorum, temkinliliğe aldırış etmeyen ve para kazanamama yüzünden, kahramanlıkları ödüllendirilmedi diye geçmişine küsmeyen insanlar hep var. Onların bir geçmiş sıcaklığı, bir esenlik serinliği getiren; dinlemeyi bilen ve dinleten, dinlendiren yakınlıklarını duyuyorum. Onlarla aynı kitapları okuduk, aynı marşların ve şiirlerin heyecanlarını yaşadık, aynı acı ve sevinçleri biriktirdik yüreklerimize. Şimdi kahkaha atamayışımda rahat rahat uyuyamayışımda da onlar var. İlk görüşte bir cinsten olduğumuzu duyacağımız insanlar hiç bir zaman tamamiyle yitip gitmezler, biliyorum.
Kitap Adı Format Boyut Bağlantı
Üç İhtilal Çocuğu PDF 7.97 MB İndir
Üç İhtilal Çocuğu EPUB 8.91 MB İndir
Üç İhtilal Çocuğu MOBİ 7.03 MB İndir
Üç İhtilal Çocuğu ODF 7.50 MB İndir
Üç İhtilal Çocuğu DJVU 9.38 MB İndir
Üç İhtilal Çocuğu RAR 6.09 MB İndir
Üç İhtilal Çocuğu ZIP 5.63 MB İndir

Sponsorlu Kitaplar

Satıcı Kitap Adı Bağlantı
BKM Kitap Sessizlik Artık Sensizlik Satın Al
Kitapyurdu Yüreğin Yorgunluk Görmesin Satın Al

Kitap Yorumları - (5 Yorum)


Dört hikaye dört darbe


Üç ihtilal Çocuğu, Cihan Aktaş’ın mümbit ve bir o kadar keskin kaleminden çıkan bir kuşağın, kendisinin de içinde olduğu kuşağın eskimeyen hikayeleri..Ömrüne bereket..


Dört hikayeden oluşan güzel bir eser…


Bir Cihan AKtaş klasiği olan bu kitapta insanlığın unuttuğu ne varsa bir kadın gözlüğüyle bakılması dikkat çekici. Boş vakitlerinizi değerlendireceğiniz keyifli ve bir o kadar da canınızı yakacak müthiş bir eser.


Cihan Aktaş’ın ilk hikaye kitabı; ve en güzellerinden.İçinde yer alan hikayeler, hep başörtülü kadınların etrafında dönüyor. Ve bu başörtülüler; üniversitede başörtüsü problemi yaşayıp sonra hayata karışan insanlar. Kitap şu açıdan inanılmaz güzel: çok objektif bir biçimde aktarıyor başörtülü karakterleri: dindar olmaları sebebiyle yüceltip kutsallık atfeden bir tarzda değil. Onların da bizler gibi zaafları, problemleri, çözemedikleri konular, halledemedikleri işler, hataları, yanlış kararları vs. olduklarını görüyorsunuz. Tamamen bizden biri olduklarını. Bu sebeple özellikle başörtüsüne karşı önyargısı olanlara mutlaka öneririm bu kitabı.”üç ihtilal çocuğu”, kitaptaki hikayelerden bir tanesinin ismi. Ama benim favorim “süleymaniye’den sonra bir toplantı” isimli hikaye.. O kadar gerçek hayattan fırlama ki! Tüm Cihan Aktaş hikayelerinde olduğu gibi, kendi hislerinize iç dünyanıza o kadar yakın buluyorsunuz ki anlatılanları, karakterleri..

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

*

*