Uğur Felsefe Öğreniyor

Kategori: Eğitim Yazar: Hüseyin Batuhan Yayınevi: Bulut Yayınları

Uğur Felsefe Öğreniyor

  • ISBN: 9789758295029
  • Dil: TÜRKÇE
  • Sayfa Sayısı: 343
  • Cilt Tipi: Karton Kapak
  • Kağıt Cinsi: 3. Hm. Kağıt
  • Boyut: 13.5 x 19.5 cm
Tanıtım Bülteni
Başta lise son sınıf öğrencileri olmak üzere, felsefenin ne tür bir düşünsel uğraş olduğunu öğrenmeye meraklı kişilere hitap eden bu kitap, elden geldiğince sade bir dille yazılmış olup, okuyucuya "bilimsel" düşünme alışkanlıkları kazandırmayı amaçlamaktadır."Bilgi sergisi" anlamına gelen "felsefe"; baştan beri bilgi edinmeye yönelik bütün çabaların genel adı olmuştur. Bu nedenle yazar bu kitabında "bilgi" yi, "bilgi-almayan" şeylerden, bu arada daha çık inanca dayanan fikir ve iddialardan ayırt etmeye çalışmış, bunu yaparken de "belgeleme"nin önemi üzerinde durmuştur.
Kitap Adı Format Boyut Bağlantı
Uğur Felsefe Öğreniyor PDF 14.24 MB İndir
Uğur Felsefe Öğreniyor EPUB 15.91 MB İndir
Uğur Felsefe Öğreniyor MOBİ 12.56 MB İndir
Uğur Felsefe Öğreniyor ODF 13.40 MB İndir
Uğur Felsefe Öğreniyor DJVU 16.75 MB İndir
Uğur Felsefe Öğreniyor RAR 10.89 MB İndir
Uğur Felsefe Öğreniyor ZIP 10.05 MB İndir

Sponsorlu Kitaplar

Satıcı Kitap Adı Bağlantı
BKM Kitap Sessizlik Artık Sensizlik Satın Al
Kitapyurdu Yüreğin Yorgunluk Görmesin Satın Al

Kitap Yorumları - (4 Yorum)


her felsefe öğretmeninin okuması gereken bu kitap bilimin temelinde yeralan felsefenin ne kadar dürüst ve cesaretli bir uğraş olduğunu gösteriyor bizlere. Türkiyede nadir olan mantıkçılar mentıksız dünyamıza ışık tutuyor. Teo Grünbergle birlikte Türkiyenin sayılı mantıkçısı diyebileceğim Batuhan günlük sade bir dille felsefeyi öğrencilere nasıl sevdirebileceğinizi “apaçık” bir dille yazmış. Hayatında bir ışık arayan herkesin ilgilenmesi gereken bir kitap….BARIŞ AKPINAR


ismine bakıldığında çok alt düzeymiş gibi geliyor insana. felfeseye yeni başlayan birine temel olur diye düşünüyor insan. ancak daha faydalı onlarca kitap olduğunu düşünüyorum.


Hüseyin Batuhan felsefe konusunu Türkiyede gençlere sevdirmeye ve benimsetmeye çalışan sayılı yazarlarımızdan biri. Kitap bence tam lise öğrencilerinin anlayabilececeği sade ama açıklayıcı bir dille yazılmış. Kitap ta kısa kısa felsefenin temel konularına değinilmiş ve sizi sıkmadan anlamanızı sağlıyor. Keşke Türkiye de ‘gençler felsefeden anlamaz’, ‘okudukları derslerle yetinsinler’ zihniyeti olmasaydı da böyle kitap ve yazarların sayısı çoğalsaydı.


mehmet cansimdiye kadar hic bir kitap elestirmedim ama bu kitapi elestirmek istiyorum. kitap bence tarafsiz yazilmamis.yazarin bir felsefeci olmasina ragmen felsefeyi sanki bir teknik bilim dali gibi ele almasina cok sasirdim.okunabilir bir kitap ama felsefeye giris yapacak kisiler icin pek yararli oldugunu dusunmuyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

*

*