Ölümsüz Atatürk

Kategori: Tarih Yazar: Norman Itzkowitz Yayınevi: Bağlam Yayıncılık

Ölümsüz Atatürk

  • Orijinal Adi: Immortal Atatürk
  • ISBN: 9789757696971
  • Dil: TÜRKÇE
  • Sayfa Sayısı: 480
  • Cilt Tipi: Karton Kapak
  • Kağıt Cinsi: 3. Hm. Kağıt
  • Boyut: 13.5 x 19.5 cm
Tanıtım Bülteni
Bu kitapta Atatürk'ü onarıcı bir lider olarak anlatıyoruz. Tarihte, belki de hayatının sonuna kadar onarıcı lider olarak kalabilen en iyi örnektir Atatürk. İç görkemliliği ve dış dünyası arasında uyum kurmayı başarabilmiştir. Özel hayatı yakından incelendiğinde, Atatürk'ün, ulaştığı seviyeye gelinceye kadar verdiği içsel mücadelelerin ne kadar dokunaklı bir yaşam öyküsü oluşturduğunu görmemek mümkün değildir.
Kitap Adı Format Boyut Bağlantı
Ölümsüz Atatürk PDF 19.92 MB İndir
Ölümsüz Atatürk EPUB 22.27 MB İndir
Ölümsüz Atatürk MOBİ 17.58 MB İndir
Ölümsüz Atatürk ODF 18.75 MB İndir
Ölümsüz Atatürk DJVU 23.44 MB İndir
Ölümsüz Atatürk RAR 15.23 MB İndir
Ölümsüz Atatürk ZIP 14.06 MB İndir

Sponsorlu Kitaplar

Satıcı Kitap Adı Bağlantı
BKM Kitap Sessizlik Artık Sensizlik Satın Al
Kitapyurdu Yüreğin Yorgunluk Görmesin Satın Al

Kitap Yorumları - (5 Yorum)


M.Kemal’i putlaştırmayan nadir objektif eserlerden biri olarak görüyorum. Standart Kemalistlere yaramaz, kimyanızı bozabilir!


Atatürk’ün bir insan olarak nasıl hayat sürdüğünü, artı ve eksileriyle anlatan iyi bir çalışma. Onun bilinmeyen veya öğretilmeyen, öğrenilmemesi için de özel gayret sarf edilen pek çok bilgiye bu kitapta ulaşılabilir. Zaten böyle bir kitap yazdıkları için yazarlar (tabi ki Türk yazar-Vamık Volkan) hakkında Türkiye’de olumsuzleştirilerde bulunulmuş. Yazarlar da bu duruma şaşırmaktalar zira Vamık Bey esasında nasıl bir Atatürkçü ailede büyüdüğünü ve kendisi için de Atatürk’ün ne anlama geldiğini kitabında çok iyi anlatmakta. Kitabın Türkçe çevirisi ile orjinali arasında farklılıklar olduğunu ben de fark ettim (örneğin kitapta 1916-17 li yıllarda Atatürk’ün böbrek rahatsızlığı için Avusturya’ya gittiği yazıyor, gerçeği ise bel soğukluğu). Sonuç olarak, farklı bir kitap ve okunması gerekli bir yapıt.


Atatürk hakkındaki en iyi kitaplardan


Gazi’yi anlatan okuduğum en iyi kitaplardan. Bunun sebebi ise konulara, olaylara olabildiğince objektif yaklaşılmış, bunun haricinde, Atatürk ile ilgili olarak çok ayrıntılı bir kişilik/psikolojik tasvir yapılmış. Savaşlardan, kongrelerden ziyade, ”insan Atatürk”ü olabildiğince anlatılmaya çalışılmış. Çok başarılı buldum ben bu kitabı.


arşivde bulunması gereken ve kesinlikle okunması gereken muhteşem bir eser.Mustafa Kemal Atatürkünde insan oldugunu anlatan ateist oldugunu söyleyen tezleri çürüten bir kitap okunmasını tavsiye edıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

*

*